Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Počin roku

Mobilní verze webu

Studenti světelské Akademie vystavili své umění

Studenti světelské akademie vystavili své umění
V pátek 26. září bylo na půdě Akademie ve Světlé nad Sázavou zahájeno už sedmé Bienále, kde studenti školy a jejich pedagogové představili v průběhu víkendu své umělecké výtvory. Slavnostního zahájení výstavy se zúčastnil také náměstek hejtmana Libor Joukl, který předal jedno z ocenění. Cenu Rady Kraje Vysočina si za masivní železnou plastiku s názvem Železniční uzel odnesli studenti oboru umělecko-řemeslné zpracování kovů Martin Pavel, Miloš Zahradník, Radek Kozák a Roman Pešl.
 

 
 

Ocenění studenti zdokonalující se v kovářském řemeslu ukázali svoji práci také přímo před procházejícími návštěvníky. „Z hlediska kvality výuky patří světelská Akademie ke špičkovým uměleckým školám. Kromě důrazu na řemeslné zpracování, se škola zaměřuje i na moderní technologie, kdy studenti využívají například CNC stroje nebo grafické programy s využitím 3D tisku,“ pochválil na půdě školy studenty a pedagogy náměstek Joukl.

 

Návštěva ve Světlé nad Sázavou byla jen jednou ze zastávek na pravidelných cestách Libora Joukla po Vysočině. „Ve své gesci mám dopravu a majetek, a proto se snažím co nejvíce jezdit do měst a obcí, abych zjistil přímo na místě stav krajských silnic i budov, ve kterých sídlí jednotlivé příspěvkové organizace. Znalost poměrů přímo v místě je pro rozhodování samosprávy nezbytná,“ doplnil náměstek Joukl. V pátečním programu náměstka hejtmana proto nechyběla ani kontrola postupu prací na zateplení Hotelové školy a Obchodní akademie v Havlíčkově Brodě na Kyjovské ulici nebo oprava silnice v Nové Vsi u Světlé nad Sázavou.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2014 / 30.9.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies