Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu

Běloruské děti se opět vrátily na Vysočinu
Desetidenní pobyt v areálu dětského tábora v Kletečné na Pelhřimovsku zpestřil prázdniny dětí z Gomelské oblasti Běloruska. V návaznosti na dlouholetou spolupráci výrobců zemědělské techniky Agrostroj a Gomselmaš každoročně na Vysočinu za přírodou, památkami i za koupáním a pohybem přijíždí skupina čtyřiceti dětí ve věku 10 – 16 let.
 

 
 

Mezinárodní přátelské vazby z dřívější oficiální spolupráce pomohly zachovat tuto tradici. Organizátoři v rámci svého volného času zabezpečují pro skupinu dětí pobyt a připravují poutavý program. Tuto aktivitu oceňuje i hejtman Jiří Běhounek, který přijel přímo do tábora hosty z Běloruska přivítat. „Tyto pravidelné návštěvy našich východoevropských hostů jsou typickou ukázkou, jak pro jakoukoliv fungující spolupráci je důležité její naplnění konkrétními aktivitami, za kterými stojí řada pracovitých lidí s podobnými zájmy a cíli. Rád bych všem takto činným z nejrůznějších oblastí poděkoval, protože jsou základem živých meziregionálních partnerství,“ sdělil hejtman Běhounek. Spolupráce a přátelství českých a běloruských organizátorů sahá do sedmdesátých let. Partnerství významně posílilo po roce 1986, kdy Gomelská oblast Běloruska a samotné město Gomel bylo výrazně zasaženo havárií jaderné elektrárny Černobyl. Na ozdravné pobyty v minulosti jezdily i skupiny dospělých.

 

Kraj Vysočina v současné době diskutuje otázku možné spolupráce s Běloruskem, což oceňuje i řada společností z Vysočiny, které se na běloruském trhu již pohybují, nebo pro ně představuje zajímavou podnikatelskou příležitost. Otvírá se i možnost zapojení se do programu Východní partnerství, což je iniciativa Evropské unie určená k posílení těsnější spolupráce se státy východní Evropy.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.7.2014 / 29.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies