Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Počin roku

Mobilní verze webu

Novoměstská nemocnice chystá náročnou opravu výtahu na heliport

Novoměstská nemocnice chystá náročnou opravu výtahu na heliport
V rámci rekonstrukce výtahu na heliport na chirurgickém pavilonu bude v sobotu vyměňován osmnáctimetrový teleskopický píst výtahu. Pro manipulaci s třítunovým pístem bude použit speciální jeřáb, jehož rameno dosáhne až do výšky 50 metrů. Výměna výtahového pístu dovezeného z Itálie začne od osmé hodiny ranní, jeřáb bude při operaci stát před chirurgickým pavilonem. Nejprve bude odstraněn starý píst, pak teprve bude nainstalován píst nový. Rekonstrukce výtahu na heliport bude novoměstskou nemocnici stát necelé dva miliony korun, heliport by měl být v provozu opět na konci prázdnin. V současné době vrtulníky přistávají na ploše za firmou Medin a pacienti jsou převáženi sanitkou.
 

 
 

Heliport byl vybudován během rekonstrukce pavilonu chirurgických oborů v  nemocnici, který se opravoval v letech 1996 až 2004 a zkušební provoz heliportu byl zahájen v roce 2002.

 

Přistávací plocha heliportu leží v nadmořské výšce 623 metrů nad mořem a spadá pod dikci ÚCL (Úřad pro civilní letectví). Povolená nosnost plochy je 3,5 tuny. Betonová přistávací deska má průměr 19,5 metru, celkový průměr heliportu včetně krajových ocelových roštů je 26,5 metru. O správu heliportu se starají pracovníci oddělení údržby novoměstské nemocnice, kteří zajišťují jednak technickou údržbu heliportu a výtahu, jednak drží nepřetržitou čtyřiadvacetihodinovou pohotovost. V případě, že jim dispečink záchranné služby nahlásí přistání helikoptéry, jsou schopni během několika minut připravit heliport k přistání a transportu pacienta. V průměru přistává vrtulník na nemocničním heliportu třikrát týdně.

 

  • Roman Kratochvíl, tiskový mluvčí
    Nemocnice Nové Město na Moravě, p. o.
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.7.2014 / 25.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies