Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Počin roku

Mobilní verze webu

Kraj pošle hasičům sto tisíc na pořízení zásoby sorbentů pro likvidaci úniků ropných látek

Kraj pošle hasičům sto tisíc na pořízení zásoby sorbentů pro likvidaci úniků ropných látek
Finanční dar ve výši 100 tisíc korun od Kraje Vysočina letos pomůže Hasičskému záchrannému sboru Kraje Vysočina navýšit zásoby speciálního sorbentu. Tato jednorázová pomoc má základ ve specifickém přístupu pojišťoven k náhradám škod při vybraných dopravních nehodách. Konkrétně jde o neproplácení vzniklých nároků resp. nákladů na odstranění škod na vozovce u dopravních nehod jednoho vozidla. „Navíc rychlý zásah dobře vybavených hasičských sborů urychlí zprůjezdnění a následný úklid komunikace, které jsou v délce více než 4500 km v majetku Kraje Vysočina,“ informoval Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství.
 

 
 

Z odhadu Krajské správy a údržby silnic vyplývá, že na 1000 dopravních nehod nebo jim podobných událostí na krajských komunikací  připadá cca 20% výše klasifikovaných případů.  Za 100 tisíc korun bude moci HZS Kraje Vysočina v následujících měsících pořídit zhruba pět tun sorbentu, který je nejčastěji využíván k likvidaci ropných havárií a úniku pohonných hmot a jiných provozních tekutin z poškozených vozidel.

 

Podle informací HZS Kraje Vysočina spotřebují vysočinští hasiči ročně zhruba 11 tun sorbentu s tím, že v průměru na jeden zásah padne zhruba 25 kg této látky.

 

Sorbenty jsou látky především v tuhém skupenství, různého chemického složení, uvedené do takové formy, aby měly co největší aktivní povrch. Jsou vhodné zejména pro odstraňováni tenkých vrstev uniklých kapalin na velké ploše. Sorbenty jsou vhodné pro úklid ropných výrobků, emulzí, chladících kapalin apod. Využití mají v průmyslových halách, garážích a při úklidu komunikací.

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.7.2014 / 22.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies