Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Kraj zahajuje stavbu nového bydlení pro klienty Domova Jeřabina Těchobuz

Domov Jeřabina
Dva nové domky pro dvanáct nájemníků vyrostou do roka v okrajové části Humpolce. Nový domov zde najdou klienti Domova Jeřabina. Místo pro stavbu v okrajové části Humpolce bylo dnes slavnostně označeno položeným základním kamenem a symbolickým založením podpůrné zdi ze speciálních adresných cihel. V rámci projektu Transformace ústavů sociální péče bude pro Domov Jeřabina vybudováno v pěti vybraných městech okresu Pelhřimov celkem deset speciálních obytných domků a dvě budovy administrativní a terapeutické, které do konce roku 2015 postupně začne využívat sedm desítek současných klientů.
 

 
 

Základní kámen pro nové bydlení pořizované Krajem Vysočina v rámci projektu Transformace Ústavu sociální péče Těchobuz II (dále jen Domov Jeřabina) byl v Humpolci položen 18. července 2014. V lokalitě Čejovská v blízkosti Dusilovského rybníka do konce května příštího roku vyrostou hned dva domky v hodnotě více než 12 miliónů korun. V samostatných domácnostech zde najde nový domov první dvanáctka klientů, kteří budou postupně integrováni do běžného života města. V rámci transformace Domova Jeřabina budou další dvě domácnosti pro bydlení a zázemí pro denní programy postaveny v Počátkách, stejný počet domácností vznikne také v Cetorazi. Jedna obytná stavba se chystá v Novém Rychnově. V Pelhřimově kromě tří objektů pro bydlení počítá Kraj Vysočina s vybudováním denního stacionáře a sídla vedení transformovaného Domova Jeřabina, v Horní cerekvi bude nově postaveno 2x bydlení a budova terapie. Transformace ÚSPMP Těchobuz bude kompletně dokončena na podzim roku 2015. „Po dokončení transformace ÚSPMP Těchobuz předpokládáme postupné opuštění objektu zámku v Těchobuzi. O jeho dalším využití zatím není rozhodnuto,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

Proces transformace sociálních služeb nastartoval Kraj Vysočina v roce 2007. Týká se tří krajských sociálních ústavů. Vedle ÚSPMP Těchobuz jde dále o ÚSP Jinošov, pro které kraj vybuduje 11 domků pro bydlení a ÚSP Křižanov, kde kraj připravuje 9 objektů. Celkem čeká stěhování více než dvě stovky klientů. Definitivní tečku za investičními aktivitami transformace v rámci právě probíhajícího programovacího období plánuje Kraj Vysočina udělat do konce  roku 2015.

 

Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj a z rozpočtu Kraje Vysočina.

 

 

 

Kraj zahajuje stavbu nového bydlení pro klienty Domova Jeřabina Těchobuz

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2014 / 18.7.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies