Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Na Vysočině sdílí praktické zkušenosti s elektronizací zdravotnictví

Na Vysočině sdílí praktické zkušenosti s elektronizací zdravotnictví
Kraj Vysočina připravil v úterý 29. dubna pro zájemce z řad ostatních krajů, jejich zdravotnických zařízení i představitele zdravotních pojišťoven seminář k praktickým zkušenostem z elektronizace zdravotnictví na úrovni kraje. Stěžejním tématem bylo představení systému sdílení informací ze zdravotnické dokumentace mezi zdravotnickými zařízeními. „Nijak složitý a nijak nákladný systém přenosu zdravotnických informací lze použít i na území ostatních krajů. Velký potenciál skýtá spojení systému s fakultními nemocnicemi a praktickými lékaři,“ přiblížil možnosti dalšího vývoje Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, který setkání odborníků zahájil.
 

 
 

„Dostupnost informací významnou měrou přispívá ke zvýšení kvality poskytované zdravotní péče. V praxi to například znamená, že posádka zdravotnické záchranné služby má možnost na cestě za pacientem nahlédnout do jeho zdravotnické dokumentace vedené v některé z krajských nemocnic, nebo naopak po ošetření pacienta může výsledky ze zdravotnických přístrojů i zprávu o pacientovi poslat z terénu ještě před příjezdem do nemocnice,“ dodal Jiří Běhounek.

 

Semináře se zúčastnilo více než 50 odborníků. Informatici i odborníci z oblasti zdravotnictví přijeli načerpat praktické informace ze zavádění i provozu pokrokových systémů, které přispívají ke zvýšení bezpečnosti poskytované zdravotní péče pacientům. Vysočina je již od svého vzniku krajem podporujícím informační a komunikační technologie. Od roku 2009 se intenzivně věnuje i elektronickému zdravotnictví. Realizována byla řada úspěšných projektů zaměřených nejen na komfort a bezpečnost pacientů, ale i na hospodárné řízení provozu zdravotnických zařízení a poskytování efektivní zdravotní péče.

 

 

 

Na Vysočině sdílí praktické zkušenosti s elektronizací zdravotnictví

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.4.2014 / 1.5.2014 | Zveřejnit od: 1.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze