Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Mezinárodní autobusová linka Telč – Raabs: nově s jízdními koly

Mezinárodní autobusová linka Telč – Raabs: nově s jízdními koly
Už třetím rokem mají cestující možnost využívat autobusového spojení s Dolním Rakouskem. Mezinárodní autobusová linka Raabs an der Thaya – Telč spojuje oblast Waldviertelu v Dolním Rakousku s příhraničními regiony na jihu Čech a v Kraji Vysočina. Autobus vyráží v pátek, sobotu, neděli a o rakouských svátcích 3 x v každém směru se zastávkami v rakouských obcích Karlstein, Dobersberg, Waldkirchen a na české straně ve Slavonicích a Dačicích.
 

 
 

Jízdné je vpravdě symbolické, za celodenní jízdenku zaplatí dospělí 90 Kč, děti 45 Kč. Pro milovníky cyklistiky je připravena novinka. V období od 28.3.2014 do 26.10.2014 bude autobus vybaven cyklopřívěsem. Do 30.6.2014 budou navíc jízdní kola přepravována zcela zdarma. 

 

Zavedení přeshraniční autobusové linky má za cíl zlepšit dostupnost příhraničních regionů s významným potenciálem v oblasti cestovního ruchu. Na obou stranách hranice se totiž nachází mnoho turistických atraktivit a možností trávení volného času. Lákavé jsou historické pamětihodnosti v Telči, Slavonicích a také celá oblast “České Kanady”, na rakouské straně stojí za zmínku návštěva relaxačního centra nebo hradu v Raabsu či možnosti vodáckých aktivit na Dyji.

Přeshraniční autobusová linka byla v rámci projektu Dosažitelnost spojuje podpořena z operačního program Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013. Projektovými partnery jsou Verkehrsverbund Ost-Region (objednatel dopravy), Kraj Vysočina a Jikord, s. r. o.

 

Více informací naleznete na stránkách www.raabs-telc.eu.

 

 

  • Radek Handa, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: handa.r@kr-vysocina.cz

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.3.2014 / 24.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies