Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Přihlaste se do soutěže „Představ Evropský region Dunaj – Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony“

Evropský region Dunaj – Vltava oslavil své 1. narozeniny
Tento týden byla Evropským regionem Dunaj Vltava vyhlášena soutěž s názvem Představ Evropský region Dunaj-Vltava aneb co se změnilo 25 let po pádu železné opony. „Evropský region Dunaj-Vltava, který byl založen 30. Června 2012, je trilaterální pracovní společenství sedmi partnerských regionů - Horního Rakouska, dolnorakouského Mostviertelu a Waldviertelu, Dolního Bavorska s Altöttingem, Horního Falce, Plzeňského kraje, Jihočeského kraje a Kraje Vysočiny. Jeho cílem je především rozvoj spolupráce pro posílení regionů na tomto území a pro realizaci evropské myšlenky. Více informací lze nalézt na www.evropskyregion.cz, “ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Soutěž je výjimečná svým rozsahem a širokou volností ve volbě žánru zpracovaného projektu, u kterého bude hodnocena především originalita, šíře záběru a využitelnost pro prezentaci regionů.
 

 
 

„Cílem soutěže je rozšířit povědomí mladých lidí o existenci a činnosti Evropského regionu Dunaj-Vltava, případně podnítit jejich zájem o spolupráci v rámci regionu. Téma soutěže je libovolné, musí se však vztahovat k Evropskému regionu Dunaj-Vltava jako uskupení územní spolupráce umožněné pádem železné opony. Úkolem soutěžících je zajímavou formou představit a přiblížit široké veřejnosti Evropský regionu Dunaj-Vltava jako celek nebo v určité vybrané oblasti, např. kultura, cestovní ruch, umění, věda a výzkum, vzdělávání apod.  V soutěžním příspěvku musí být k danému tématu prezentováno všech sedm regionů,“ uvedla Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

Pravidla soutěže jsou k dispozici na uvedených odkazech. V případě dotazů se obracejte na Ivonu Hájkovou (Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina, hajkova.ivona@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 534, mob: 724 650 145).

 

Uzávěrka přihlášek soutěže je 15. Července 2014, koncem záři letošního roku budou vyhlášeny mezinárodní výsledky. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v rámci slavnostního večera, který se uskuteční poslední týden v září 2014 v Telči.

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.3.2014 / 4.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies