Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Doprava: Výměna zkušeností partnerských regionů

Ilustrační foto
V závěru prázdnin navštívili zástupci Kraje Vysočina a Krajské správy a údržby silnic Kraje Vysočina provozovatele rakouských dálnic a rychlostních silnic, společnost ASFINAG. Cílem exkurze bylo získat ucelené informace o systému plánování financování, výstavby a modernizace silniční sítě.
 

 
 

V rámci jednání se zástupci podrobně seznámili s historií společnosti ASFINAG, jejím vývojem a současným stavem. Dále bylo podrobně popsáno fungování jednotlivých společností holdingového uspořádání ASFINAG, jejich základní cíle a úlohy v systému. Z jednání vyplynulo, že klíčové je postavení zákazníka, účastníka silničního provozu, zejména zlepšení bezpečnosti provozu, zvýšení spokojenosti, optimalizace hospodárnosti. Jednotlivé cíle společnosti jsou vysoce efektivně provázány tak, že veškeré finanční prostředky na výstavbu, modernizaci a údržbu jsou hrazeny pouze z mýtného, dálničních známek a poplatků. Systém funguje samofinancovaně.

 

„Kritéria od zákazníka jsou pro organizaci práce rakouských firem spravujících silniční síť klíčová. Maximální délka opravovaného stanoviště může být 17 km na 100 km.  Je-li snížena rychlost ze 130 km/h na 100 km/h nebo 80 km/h může být uzavírka jen 10 km, je-li snížena na 60 km/h může být uzavírka jen 6 km,“ popisuje přísná pravidla při opravách u jižních sousedů Martin Černý, sekční ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Další návštěva v rámci partnerských aktivit bude směřována do Dolního Rakouska na úřad Dolnorakouské zemské vlády, která spravuje silnice II. a III. třídy. Na základě získaných informací dobré praxe bude Kraj Vysočina usilovat o zefektivnění systému plánování a financování silniční sítě v regionu.    

 

  • Hana Dočekalová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.9.2013 / 4.9.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze