Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice Třebíč: Druhá dílčí zpráva o stabilizačních krocích vedení nemocnice

Nemocnice Třebíč: Druhá dílčí zpráva o stabilizačních krocích vedení nemocnice
Vedení nemocnice informuje o dalších stabilizačních krocích a hledání provozních i personálních úspor k urychlenému řešení současné nepříznivé ekonomické situace v Nemocnici Třebíč.
 

 
 

1. Vedení nemocnice ukončilo personální audit. Personálním auditem bylo mimo jiné zjištěno, že minulé vedení vůbec neřešilo přesčasovou práci nelékařského personálu a nakumulovalo více než 21  000 přesčasových hodin. Dále pak došlo k nevyčerpání řádné dovolené v roce 2012 a k převedení do letošního roku ve výši více než 6 400 dnů.

 

  • Čerpání náhradního volna u sester a nevyplacení přesčasové práce přinese nemocnici úsporu ve výši 3,4 mil. Kč.

 

  • Od 1. 6. 2013 došlo k ukončení pracovního poměru v administrativní a provozní části ve výši 10 úvazku a u nelékařského personálu 11 úvazků. Do konce roku bude dosaženo úspory 2,7 mil. Kč a v roce 2014 6,3 mil. Kč.

 

  • Další úsporu by mělo přinést zavedení směnného provozu v laboratořích od září 2013 a také větší čerpání náhradního volna. Předpokládaná úspora ve výši 1,2 mil. Kč a v roce 2014 2,9 mil. Kč.

 

Do konce roku by měly úspory v personální oblasti dosáhnout 3,9 mil. Kč a v roce 2014 přes 9 mil Kč.

 

2. V oblasti poskytovaných dodavatelských služeb se podařilo vyjednat úsporu do konce letošního roku ve výši 850 tis. Kč a v příštím roce to bude částka 1,4 mil. Kč.

 

3. V oblasti nákupu léků a speciálního zdravotnického materiálu se dosud podařilo vyjednat slevu do konce roku ve výši 500 tisíc Kč a v příštím roce by to mělo představovat hodnotu 1,2 mil. Kč.

 

  • 1. 7. 2013 byl v nemocniční lékárně zaveden pozitivní list preskripce tzn. soupis léků, které jsou v nemocnici zpravidla předepisovány. Při maximálním záchytu receptů v nemocniční lékárně by mohl být bonifikační přínos do konce roku 700 tisíc Kč, v roce 2014 by to mohlo představovat částku až 1,5 mil. Kč.
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.7.2013 / 19.7.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze