Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ozvěny jihlavského filmového festivalu v kinech hlavního města EU

Ozvěny jihlavského filmového festivalu v kinech hlavního města EU
Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava ovládnou filmová plátna v Bruselu přesně 31. ledna. Festival zahájí nejlepší český dokumentární film roku 2012 Pevnost režisérů Kláry Tasovské a Lukáše Kokeše pojednávající o realitě v Podněsterské moldavské republice. Promítání se bude konat pod záštitou europoslankyně Zuzany Brzobohaté mimo jiné i v Evropském parlamentu, a to za účasti zástupců Kraje Vysočina a organizátorů jihlavského festivalu.
 

 
 

Ozvěny se poté přemístí do bruselského kina Nova, kde budou pokračovat až do 3. února a představí dalších osm filmů z čtyř hlavních festivalových soutěží 16. ročníku jihlavské přehlídky dokumentárních filmů. Součástí festivalu budou také debaty s režiséry vybraných filmů. Účast přislíbili režisér filmu Pevnost Lukáš Kokeš, Jero Yun, režisér filmu Hledáme Korejce ze severu pojednávající o dvojjedinosti Severní a Jižní Koreje, a Caroline Sascha Cogez, režisérka filmu Zpívá - dokumentu o bhútánské dívce, jež si v hlavním městě hodlá naplnit své pěvecké ambice v estrádním pořadu.

 

Festival  pod záštitou europoslankyně Zuzany Brzobohaté pořádá Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu ve spolupráci s Krajem Vysočina,  Českým centrem v Bruselu, městem Jihlava a kinem Nova.

Více informací naleznete v češtině na stránkách Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava a ve francouzštině na stránkách kina Nova.

 

Více informací na

http://www.kr-vysocina.cz/do-bruselu-zavitaji-ozveny-jihlavskeho-filmoveho-festivaluu/d-4048840/p1=1172

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.1.2013 / 24.1.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze