Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mezinárodní konference o dětské kybernetické kriminalitě

Mezinárodní konference o dětské kybernetické kriminalitě
Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě uspořádala v závěru minulého týdne mezinárodní konferenci, jejímž nosným tématem byla eliminace dětské kybernetické kriminality. Konference v sídle kraje se účastnili vědecko-výzkumní pracovníci a pedagogové z Policejní akademie ČR, Vyšší policejní školy MV v Jihlavě, Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, odborníci z policejní praxe a zástupci strategie elektronické bezpečnosti. Své poznatky o dětské kybernetické kriminalitě přednesli také policisté z Estonska, Finska, Katalánska a Lucemburska.
 

 
 

Hlavními tématy konference byla problematika dětské kybernetické kriminality z pohledu státní správy ČR a států EU, vzdělávání, výzkum a prevence dětské kybernetické kriminality. Prezentace příspěvků z konference jsou dostupné na www.ekonference.webnode.cz.

 

Cílem konference bylo přinést náměty ke zlepšení spolupráce škol a školských zařízení s Policií ČR, orgány sociálně-právní ochrany dětí, státními zastupitelstvími, popř. soudy v řešení problematiky dětské kybernetické kriminality a nabídnout prostor pro dlouhodobé propojování poznatků z oblasti práva, informačních technologií, teorie a praxe výkonu jak orgánů činných v trestním řízení, tak pedagogických pracovníků.

 

 

  • Josef Pokorný, oddělení krizového řízení a bezpečnosti
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 164, e-mail: pokorny.j@kr-vysocina.cz 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.10.2012 / 16.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Semináře, školení

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze