Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Evropská unie zjednoduší přístup k dotacím pro inovativní malé a střední podniky

Evropská komise přichází s návrhem nového rámcového programu pro výzkum a inovace Horizont 2020 pro období 2014 – 2020. Od nového programu si slibuje zjednodušení přístupu k dotacím pro malé a střední podniky a tím i jejich větší zapojení.
 

 
 

Na podporu různých forem inovací malých a středních podniků chce unie v rámci nového rámcového programu poskytnout až 619 milionů euro z celkového rozpočtu 80 miliard euro. Jedním z největších přínosů nového nástroje pro malé a střední podniky bude zjednodušení přístupu k dotacím, které budou nyní koncentrovány pouze v jednom programu, zjednodušení hodnotících kritérií a vytvoření jednotného kontaktního místa pro potenciální účastníky programu. Výsledkem by mělo být významné snížení administrativní zátěže.

Nástroj má naplňovat potřeby všech malých a středních podniků, které přicházejí s inovačními řešeními specifických problémů bez ohledu na to, zda se jedná o inovace v rámci špičkových technologií nebo o sociální inovace nebo inovace služeb. Novinkou mimo jiné bude možnost financovat projekty jediného účastníka.

Podpora malým a středním podnikům bude pokrývat celý inovační cyklus – od fáze zkoumání proveditelnosti projektu, přes jeho realizaci až po komercializaci vzniklých inovací. Malé a střední podniky budou také moci využít kapitálových a dluhových finančních nástrojů pro získání investic a půjček, na které bude v rozpočtu Horizontu 2020 rovněž pamatováno.

Více informací naleznete zde.

 
Zodpovídá: Mgr. Jan Skála
Vytvořeno / změněno: 8.10.2012 / 8.10.2012
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze