Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Značka Vysočina regionální produkt má pět nových držitelů

Regionální značkou Vysočiny může označovat své výrobky dalších pět producentů
Bylinné směsi, ovocný mošt, uzenářské výrobky, med a včelí výrobky, ale také kraslice a vánoční ozdoby byly přidány na seznam produktů oceněných značkou VYSOČINA regionální produkt.
 

 
 

Konkrétně mezi pětici nově oceněných výrobců patří Řeznictví a uzenářství Malec z Velkého Meziříčí, které získalo značku pro Meziříčské uzeniny a zabíjačkové speciality. Jedná se o rodinnou firmu, která dodává jak maso, tak i uzenářské výrobky, z nichž za zmínku stojí například debrecínské párky, špekáčky, točený salám, tlačenka, šunkový salám nebo šunka.

 

Petr Procházka byl oceněn za Ovocný mošt z Telče, stoprocentní jablečnou a hruškovou šťávu, která je k dostání v moderním balení Bag in box.

 

Kromě pastovaného medu nabízí Včelí farma Nosek také Eliščiny medové placičky s dvacetiprocentním obsahem domácího medu.

 

Z čistého prostředí luk a lesů na Vysočině vzešly také Cílené bylinné směsi z Bylin Nový svět. Originální, pečlivě balené směsi obsahují převážně byliny, které pomáhají při úlevě od potíží a bolestí.

 

Skupinu potravin a léčivých čajů doplňují ukázky tvořivé aktivity členek Komunitní školy „Krok za krokem“, které se ve svém volném čase věnují různým rukodělným činnostem. Regionální značku získaly jejich autorské kraslice, pomlázky a vánoční ozdoby.

 

Certifikační komise potvrdila i obnovu osmi certifikátů, jimž skončilo dvouleté období platnosti. Předsedkyně komise Marie Černá závěrem informovala i o připravovaných aktivitách, které jsou založeny na výměně zkušeností s našimi rakouskými sousedy a v budoucnu by měly směřovat k cílené podpoře odbytu produktů se značkou VYSOČINA regionální produkt.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.7.2012 / 27.7.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies