Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studenti na Vysočině obdrželi Certifikát podnikatelských dovedností

Studenti na Vysočině obdrželi Certifikát podnikatelských dovedností
Prvních 67 úspěšných studentů středních škol z Kraje Vysočina převzalo Certifikát podnikatelských dovedností. Prokázali tak znalosti a dovednosti získané studiem podle nových učebních dokumentů a postupů odvozených z mezinárodně uznávaného rakouského modelu.
 

 
 

Slavnostní předávání se uskutečnilo v sídle Kraje Vysočina za účasti zástupců krajského úřadu, rakouské hospodářské komory, studentů a učitelů škol a firmy bit cz training.

„Ten, kdo rozvíjí své podnikatelské dovednosti, významně posiluje předpoklady svého úspěšného uplatnění jak v osobním, tak i pracovním životě,“ uvedla ve svém vystoupení Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

 

V současné době v České republice sice vzdělávací programy nabízejí studentům a učitelům dílčí informace z oblasti ekonomiky firmy a podnikání, zpravidla však nejsou propojené do uceleného systému, který by mladým lidem představil podnikání jako možnou alternativu svého budoucího pracovního uplatnění. „Zakomponování programů zaměřených na výuku podnikatelských dovedností je pro střední školy příležitostí ke zvýšení uplatnitelnosti absolventů na trhu práce. Vysoká míra nezaměstnanosti absolventů středních škol, kteří patří k vysoce rizikové skupině uchazečů o zaměstnání, může také souviset právě s malým důrazem na motivaci a přípravu k podnikání,“ dodává Soňa Hrdličková, manažerka projektu.

 

Pro zlepšení situace nabídla společnost bit cz training v rámci projektu Transfer of Entrepreneur‘s Skills Certificate to the Czech Republic and Poland přenos rakouských zkušeností do Česka.  Kraj Vysočina vytvořil podmínky pro ověření v pěti středních školách. V nich si práci s moderními učebními materiály vyzkoušelo celkem osm pedagogů a dvě stovky studentů, z toho k testování přistoupilo 74.

 

Certifikát podnikatelských dovedností (CPD) je mezinárodně uznávaný certifikát, skládající se ze tří modulů, který prokazuje základní znalosti z podnikového a národního hospodářství a připravuje studenty na jejich budoucnost a požadavky světa práce. CPD je jedním z nováčků na poli českých certifikací v tomto oboru. Výuka na středních školách spočívala v pochopení základních podnikatelských principů používaných v praxi. Studenti se naučili orientovat se ve fungování podniku, v základní podnikově-ekonomické terminologii a jsou tak nyní vybaveni pro případný začátek podnikání. Dále si studenti vyzkoušeli pracovat s moderní vyučovací interaktivní pomůckou e-learningem a zvýšili si svoji počítačovou gramotnost.

V současné době připravuje realizační tým projekt na rozšíření programu do dalších škol nejen v Kraji Vysočina.

 

 

Studenti na Vysočině obdrželi Certifikát podnikatelských dovedností

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.6.2012 / 29.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze