Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek navštívil Věznici Světlá nad Sázavou

mříže
Ve čtvrtek 5. dubna 2012 se Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina seznámil s fungováním ženské věznice ve Světlé nad Sázavou. Společně s ředitelkou zařízení Gabrielou Slovákovou hovořili o specifickém výkonu trestu žen a možnostech spolupráce s Krajem Vysočina. Díky aktivnímu přístupu managementu, zaměstnanců i širokému okolí mají odsouzené matky možnost mít u sebe svoje malé děti. Navíc si mohou v době výkonu trestu si doplnit vzdělání od základního až po bakaláře, příp. mohou vyjíždět za prací pro zaměstnavatele spolupracujících firem.
 

 
 

„Navázání úzké spolupráce regionu s věznicí přináší příležitosti jak např. v oblasti školství posunout dále některé vzdělávací projekty, případně nabízí i vhodnou a poutavou formou kooperovat při prevenci kriminality,“ nastínil některá diskutovaná témata Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Na Vysočině jsou celkem dvě věznice. Věznice Světlá nad Sázavou vznikala od roku 2000 přeměnou z areálu dětské školy v přírodě. V moderním areálu ženské věznici je téměř 820 žen, avšak kapacita se nadále rozšiřuje. Ve druhé Věznici Rapotice na hranicích kraje, západně od Brna si odpykává trest odnětí svobody bezmála 550 mužů.

 

 

Hejtman Jiří Běhounek navštívil Věznici Světlá nad Sázavou

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 6.4.2012 / 6.4.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze