Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Vysočina podpoří dobrovolné hasiče šesti miliony korun

Vysočina podpoří dobrovolné hasiče šesti miliony korun
Kraj Vysočina je letos připraven rozdělit mezi zhruba 150 obcí s jednotkami sboru dobrovolných hasičů šest milionů korun ze svého rozpočtu. Další prostředky na tzv. akceschopnost, školení a vybavení obce s dobrovolnou jednotkou získávají i od státu. „Krajská podpora dobrovolným hasičům zůstává ve stejné výši, a to i v době, kdy kraj uplatňuje řadu úspor. Opakem je přístup státu, který účelovou neinvestiční dotaci na výdaje jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí citelně snížil, řádově o více než statisíce korun,“ upozorňuje Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina.
 

 
 

Kraj Vysočina letos, stejně jako v minulosti, rozdělí ze svého 4,3 milionu přímo obcím s jednotkami dobrovolných hasičů a dalších 1,7 milionu korun pošle krajskému sdružení na zajištění soutěží a rozvoje činností s mládeží. Od státu mohou obce čekat k rozdělení pouze 3,1 milionu korun, tedy zhruba o 750 tisíc korun méně než loni.

Krajská dotace každoročně pomáhá dobrovolným hasičům s dovybavením jednotek, nákupem ochranných pomůcek nebo pohonných hmot, opravou i údržbou základen. „Uvědomujeme si, že žádné jiná organizace není v současné společnosti tak početně zastoupena. Kromě dobrovolné ochrany životů, zdraví a majetku nás všech jsou často místní hasiči jedinými iniciátory společenských aktivit obcí, kde působí,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. O krajské dotace nemusí obce žádat, jsou jim automaticky bez větší administrativní zátěže předělovány automaticky podle platných zásad. Jedinou povinností příjemce je následně prokázat vyúčtování.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 6.3.2012 / 6.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze