Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina získal tři ocenění za kvalitu a inovaci ve veřejné správě

Kraj Vysočina získal tři ocenění za kvalitu a inovaci ve veřejné správě
V celostátní soutěži Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě za rok 2011 se Kraj Vysočina objevil mezi vítězi. V konkurenci dvou desítek úřadu a organizací z celé České republiky si odnesl celkem tři ocenění. Ceny převzali krajští zástupci v rámci 8. Národní konference kvality ve veřejné správě 28. února 2012 v Obecním domě v Praze.
 

 
 

Ceny za kvalitu se udílejí v několika kategoriích, hodnotí se zejména úspěšnost implementace některé metody, vedoucí ke zvyšování kvality poskytovaných služeb a především to, zda se daná organizace nebo úřad zlepšoval. Cena se udílí ve dvou stupních: bronzovém a stříbrném. Kraj Vysočina získal stříbrný stupeň Ceny Ministerstva vnitra za kvalitu ve veřejné správě za rok 2011, a to za implementaci modelu CAF 2006/2009. Bronzový stupeň Ceny Ministerstva vnitra za kvalitu ve veřejné správě za rok 2011 si odnáší za metodu místní Agendy 21. Ceny převzali první náměstek hejtmana Vladimír Novotný, člen rady kraje Zdeněk Ryšavý, ředitel sekce pro službu veřejnosti Miroslav Březina a manažerka kvality krajského úřadu Petra Hrnčířová.

Ministerstvo vnitra podporuje také zavádění inovací ve veřejné správě a to konkrétně soutěží o Cenu Ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě. Podmínkou přihlášení a také ocenění je nejen zahájení realizace inovačního řešení, ale také jeho prokazatelná životaschopnost a úspěšnost. Celkem ze dvou desítek institucí a úřadů bylo oceněných sedm. Mezi nimi i Kraj Vysočina, který tuto cenu získal za projekt Centrální evidence dotací – eDotace. „Projekt eDotace umožňuje jednotný a spolehlivý přehled o všech dotačních titulech a darech kraje, jednotlivých žádostech a žadatelích. Dále přispívá k řešení problematiky centrální evidence veřejné podpory a mapování finančních závazků kraje,“ okomentoval Zdeněk Ryšavý, radní Kraje Vysočina pro oblast informatiky, který převzal cenu společně s Evou Janouškovou, ředitelkou Sekce ekonomiky a podpory Krajského úřadu Kraje Vysočina, která doplnila, že projekt „eDotace“ bodoval už v různých soutěžích. V letošním roce byl oceněn první cenou OTEVŘENO v soutěži OTEVŘENO X ZAVŘENO 2011, a také získal ocenění EGOVERNMENT THE BEST 2011 – KPMG.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.3.2012 / 1.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze