Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Linka důvěry STŘED rozšiřuje své služby

Linka důvěry STŘED rozšiřuje své služby
Linka důvěry STŘED poskytuje své služby lidem v krizi již pátým rokem a v loňském roce zaznamenala nárůst zájmu uživatelů o téměř 50 procent. Tato skutečnost svědčí o tom, že se linka důvěry stala vyhledávanou službou a zapsala se tak do povědomí občanů Vysočiny. Služba je určena těm, kteří se ocitli v obtížné životní situaci a neumí si s ní sami poradit. Jde o jedinou službu tohoto typu v Kraji Vysočina. K nejčastěji řešeným tématům patřily v roce 2011 především partnerské a rodinné vztahy, osobní a existenciální problémy, osamělost, týrání a zneužívání dětí, finanční tíseň či nezaměstnanost.
 

 
 

Již více než rok je možné kontaktovat Linku důvěry STŘED také pomocí internetu. Především chat je blízký zvláště mladým lidem, kteří na internetu tráví větší množství času. S Linkou důvěry STŘED však chatují i lidé středního věku, většinou se jedná o ženy. Výhodou této formy komunikace je dobrá dostupnost, bezprostřednost, ale i dostatek prostoru pro ty klienty, kteří nenaleznou odvahu svěřit se odborníkovi v telefonickém hovoru či při konzultaci tváří v tvář. Chat pro ně může být důležitým prvním krokem.

 

Jelikož se na Linku důvěry STŘED obracelo v loňském roce pomocí chatu poměrně velké procento našich uživatelů, rozhodli jsme se chatovací hodiny rozšířit. Linka důvěry STŘED tedy od 1. 2. 2012 nabízí 10 chatovacích hodin týdně, a to každé pondělí, pátek a sobotu od 19 do 21 hodin a každé úterý a nově i čtvrtek od 10 do 12 hodin.

 

Pro navštívení chatovací místnosti je potřeba mít připojení k internetu a přihlásit se v chatovacích hodinách na stránky www.elinka.iporadna.cz. V chatovací místnosti je vždy jen jeden klient a pracovník linky důvěry. Běžná doba chatu je do 1 jedné hodiny.

 

Uživatelé mohou kontaktovat Linku důvěry STŘED také formou e-mailu zaslaného na adresu linkaduvery@stred.info nebo volat denně od 8 do 22 hodin na telefonní čísla 775 22 33 11 a 568 44 33 11.

 

 

  • Více informací:
    Lenka Fabíková
    vedoucí Linky důvěry STŘED
    tel. 775 725 656

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 29.2.2012 / 29.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze