Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž Víš, co ti hrozí na netu? ovládl film a komix

Vís co ti hrozí na netu?
Dnes byly v Jihlavě vyhlášeny výsledky prvního ročníku soutěže Víš, co ti hrozí na netu? Studenti a žáci základních a středních škol v Kraji Vysočina podle zadání pomocí hraného filmu, počítačové animace, powerpointové prezentace, komixu, plakátu nebo fotorománu zachytit nebo upozornit na problematiku elektronické bezpečnosti. „První ročník překvapil obrovským zájmem především ze strany základních škol. Celkem porota, složená z členů pracovní skupiny pro problematiku elektronické bezpečnosti, hodnotila 91 prací. Do soutěže se zapojilo zhruba 200 žáků,“ uvedl Zdeněk Ryšavý, radní Kraje Vysočina pro oblast informatiky.
 

 
 

Studentské práce se námětově soustředily především na internetovou šikanu, zneužívání osobních dat, ale i na internetové pirátství. „Je důležité, že si už mládež uvědomuje, že internet je dobrý sluha, ale i špatný pán. Je médium svobody, ale jeho rozšíření a všudypřítomná anonymita představuje obrovské nebezpečí, které se musí mladá generace naučit odhalovat, tak aby nebyla terčem útoků a v ohrožení,“ upozorňuje Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

 

Ceny vítězům soutěže byly předány na slavnostním vyhlášení, které se konalo v jihlavském sídle Kraje Vysočina za účasti hejtmana kraje Jiřího Běhounka, krajské radní pro oblast školství Marie Kružíkové a krajského radní Zdeňka Ryšavého.

 

V kategorii druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií bylo nejúspěšnější Gymnázium Jihlava, jehož studenti si odvezli ocenění ve dvou kategoriích. V kategorii středních škol byla nejúspěšnější, opět se dvěma vítězstvími, Střední škola obchodní a služeb SČMSD ze Žďáru nad Sázavou.

Nejúspěšnější autoři obdrželi Xbox Kinect, chytré telefony, tablety, knihy, antivirové programy, trička, batohy, sportovní tašky a mnoho dalších cen. Děkujeme sponzorům hodnotných  věcných cen, kterými jsou AutoCont CZ a.s., CESNET, CZ.NIC, COMGUARD, Saferinternet, SYMANTEC, a Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě.

Členové pracovní skupiny již nyní pomalu začínají s přípravami dalšího ročníku soutěže Víš, co ti hrozí na netu?, která bude vyhlášena v září 2012. „Prevence není nikdy dost, a tak si velice vážíme, že školy – jejich žáci a učitelé měli o tuto soutěž zájem. Celá řada institucí, projektů a jednotlivců se snaží s internetovou kriminalitou bojovat. Proto budou práce žáků v nejbližší době zveřejněny na krajském internetu. Mohou se stát pomůckou při výuce nebo příkladem dobré praxe, jak na záporné stránky internetu upozornit,“ upozornil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

  • Více informací Lucie Časarová, odbor informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina, e-mail: casarova.l@kr-vysocina.cz

 

 

Soutěž Víš, co ti hrozí na netu? ovládl film a komix

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.2.2012 / 10.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies