Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Vysočina bez odpadků

ZŠ Jámy - Žáci ZŠ Jámy
Tradiční vysočinský jarní úklid veřejných prostranství a v okolí silnic po zimním období proběhl na Vysočině letos již třetím rokem. Od 8. dubna se nejen 17 tisíc zaregistrovaných uklízečů podivovalo na tím, čím vším jsou jejich bezohlední spoluobčané schopni zaneřádit okolí silnic. „Odhaduji, že konečná váha sesbíraných odpadků se bude pohybovat v řádově desítkách tun. Mezi sběračskými úlovky se kromě pneumatik, nejrůznějších dílů z rozebraných automobilů objevily i prázdné peněženky či pravděpodobně odcizené registrační značky,“ prozradil krajský radní pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý, který akci osobně absolvoval v okolí Brtnice.
 

 
 

„Velice mě těší přístup a aktivita občanů našeho kraje, kteří se letos zapojili v mimořádně velkém počtu. Naopak rozčarován jsem z těch, kteří i přes nepřeberné možnosti ekologické likvidace odpad pohazují po veřejně dostupných plochách,“ uvedl k Čisté Vysočině Zdeněk Ryšavý. Ke společnému úklidu Vysočiny se v letošním roce přihlásilo rekordních 17 tisíc účastníků, 125 škol, 86 neziskových organizací a v neposlední řadě i 59 obcí a měst.

 

Svoz odpadu od silnic zajistila Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, v městech a obcích pak samotné samosprávy. Na zpracování a dotřídění odpadu se podílí specializovaná firma. Konečná statistika údajů o vytříděném odpadu z okolí silnic bude k dispozici do tří týdnů.

 

 

Vysočina bez odpadků

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 2.5.2011 / 2.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze