Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Zdravé město, obec, region

Zdravé město, obec, region
Každý čtvrtý občan ČR starší 18 let (23%) ví o tom, že existuje projekt Zdravé město, obec, region, jehož cílem je přispívat ke kvalitnímu rozvoji regionů a sídel i života jejich obyvatel.
 

 
 

K informovanějším než ostatní se řadí lidé ve věku mezi 25 až 44 lety (každý třetí), s vyšším vzděláním (více než každý čtvrtý s maturitou a každý třetí s vysokoškolským diplomem) a ti, kteří mají děti ve věku do 15 let (více než každý čtvrtý). Podle lokalit jde nejčastěji o občany bydlící ve středně velkých městech (každý čtvrtý) a v regionu Vysočina (každý třetí).

Většina široké veřejnosti o výše uvedeném projektu doposud neslyšela. Mezi neinformovanými občany však převažují ti, kteří by měli zájem vědět, o co se jedná (43%) nad lhostejnými, kteří říkají „takové věci mne nezajímají, mám jiné starosti“ (34%). Vyšším podílem lhostejnosti se vyznačují muži, mladí lidé od 18 do 24 let, senioři (vždy čtyři z deseti) a osoby s nižším vzděláním (každý druhý).

 

Účast na akcích

Třetina těch, kteří vědí o projektu Zdravé město, obec, region se již účastnila alespoň jedné akce, která byla v jejich rámci pořádána. Opět jde častěji o lidi mladšího a středního věku, s vyšším vzděláním, s předškolními a školními dětmi, bydlící ve středně velkých městech a z regionálního hlediska na Vysočině.

 

Co lze konstatovat…

Ukazuje se, že značná část lidí, kteří o projektu vědí, se také nějaké akce jím pořádané zúčastnila. Podíl těch, kteří o projektu dosud neslyšeli, ale deklarují zájem vědět, o co jde, čeho se projekt týká a komu je určen, je značný. Zvyšování informovanosti veřejnosti je proto zásadní krok vedoucí jak k vyšší účasti osob již informovaných, tak i větší míře zapojení těch cílových skupin, které dosud zůstávaly stranou projektových aktivit (např. mladých lidí nebo seniorů).

 

 

  • Více informací:
    DEMA a. s.
    Tel.: 224 229 464
    Email: info@dema-praha.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.9.2010 / 27.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze