Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Komentář hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka: Centralizovat či necentralizovat krajské zdravotnictví?

Komentář hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka: Centralizovat či necetralizovat krajské zdravotnictví
V minulém týdnu se v regionálním tisku objevily předvolební úvahy některých nových i zkušenějších volebních kandidátů. Nepřijde mi vhodné komentovat v tuto chvíli lokální předvolební sliby politických stran, zvláště když by jejich realizace měla hluboký dopad do rozpočtu kraje Vysočina.
 

 
 

Živelná centralizace veškeré specializované zdravotnické péče do krajského města je s největší pravděpodobností prosta jakéhokoli předchozího rozboru historicky nastavených závazků z dob minulého vedení kraje. Stovky milionů z evropských fondů a další z krajské pokladny na modernizace všech nemocnic byly pro veřejnost, ale především pro samotné zaměstnance nemocnic signálem, že jejich zřizovatel (kraj Vysočina) má zájem v nich i nadále poskytovat plnohodnotnou zdravotní péči, nikoli z nich za pět let udělat polikliniky s pevnou otevírací dobou.

 

Chybějící představa některých kandidátů do blížících se voleb, kde vzít zhruba miliardu korun na realizaci centralizace zdravotní péče do jednoho místa na Vysočině, mě utvrzuje v tom, že skutečně ještě nenastala doba na prudkou změnu v organizaci krajských nemocnic. Neříkám však, že k ní nikdy nemůže dojít. Pouze by jí měla předcházet rozumně, lidsky a klidně vedená diskuze prvořadě v odborné rovině a poté také s účastí veřejnosti - nejen té jihlavské, ale v rámci celého kraje.

 

Považuji za důležité ujistit občany ostatních měst a obcí regionu, že cílem zřizovatele nemocnic, kterým je kraj Vysočina - NIKOLI krajské město Jihlava, je zajistit dostupnou nemocniční i přednemocniční péči pro VŠECHNY občany Vysočiny. Odpovídající zdravotní péče pro všechny občany je trvale a intenzivně diskutována a kraj je připraven reagovat na vývojové trendy moderní medicíny. Máme pět nemocnic a v každé z nich postupně krystalizuje konkrétní odbornost.

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman Vysočiny

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2010 / 22.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies