Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

V letošním roce k pacientům na Vysočině vyjede sedm nových sanitek

V letošním roce k pacientům na Vysočině vyjede sedm nových sanitek
Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina v letošním roce obnoví a
rozšíří vozový park o sedm nových sanitních vozů za 14 miliónů korun. Vedení záchranky počítá s tím, že nové sanitky přidělí i do letos vybudovaných výjezdových základen v Jemnici, Přibyslavi a Velké Bíteši.
 

 
 

„Čtyři ze sedmi vozidel použijeme na obnovu vozového parku. Pro Jihlavsko a Pelhřimovsko připadne na každou oblast po jednom vozidle, na Třebíčsko dvě vozidla a zbylé tři sanitky umístíme na nově vybudovaná stanoviště Záchranné zdravotnické služby v Jemnici, Přibyslavi a Velké Bíteši.“ řekla Vladislava Filová ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

 

V uplynulých třech letech se pohybovala obměna vozového parku Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina mezi pěti až sedmi novými vozidly za rok. V současné době záchranka disponuje 51 sanitními vozy umístěnými na 19 výjezdových stanovištích. Těch, vyrobených před rokem 2006 je 55 procent.

 

„Při výběru vozidel klademe důraz na jejich obratnost a prostupnost terénem. Jelikož je zima na Vysočině srovnatelná s horskými oblastmi, tak je nezbytný náhon obou náprav. V letošním roce se stala dalším požadavkem klimatizace ambulantního prostoru vozidla pro zvýšení komfortu pacienta a zasahující posádky,“ doplnila Vladislava Filová.

 

„Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina v posledních letech trvale investuje nejen do obnovy vozového parku, ale také do nového přístrojového a zdravotnického vybavení. Jako jedna z mála v České republice má například ve všech výjezdových vozech nainstalovány počítačové tablet systémy- počítače s dotykovou obrazovkou, který kromě zdokonalení administrativy, komunikace s operačním střediskem, zaznamenávání aktuálních dat o pacientovi a vytváření zásahové databáze obsahuje i GPS navigaci,“ zdůraznil Jiří Běhounek hejtman kraje Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.7.2010 / 15.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze