Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Domov pro seniory v Pacově se rozšířil o další bytové jednotky

Domov pro seniory v Pacově se rozšířil o další bytové jednotky
Na dvacet nových míst v domově pro seniory otevřeli společně starosta Pacova Lukáš Vlček, krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál a krajská vedoucí sociálního odboru Věra Švarcová. Rekonstrukce zdejšího domova pro seniory začala počátkem letošního roku, a to částečně z dotace ministerstva práce a sociálních věcí a města Pacova. Díky nástavbě se rozšířila kapacita o dalších dvacet míst. Moderně zařízené jednopokojové a dvoupokojové byty zvýší klientům komfort i pohodlí. Sociální zařízení tohoto typu budou do budoucna tvořit novou síť v oblasti pobytových zařízení pro seniory v kraji Vysočina.
 

 
 

Dalším důležitým bodem v oblasti sociálních služeb na Pacovsku je Charita Pacov, která provozuje nejenom terénní pečovatelskou službu, ale věnuje se i práci s problémovými skupinami mladých lidí. Ti v Pacově mohou navštěvovat nízkoprahový klub, který pro mládež pořádá téměř každý den celou řadu aktivit, a to od kulturně zaměřených akcí, až po počítačovou gramotnost a rozšiřování sociálních dovedností.

 

„Byl jsem velice potěšen jak město Pacov zvládlo rekonstrukci a rozšíření domova pro seniory. V kraji tak vzniklo několik dalších míst, kde mohou senioři moderně bydlet a užívat sociálních služeb. Nízkoprahové centrum, které provozuje zdejší Pacovská charita, je moderním zařízením, které je dnes hrazeno z prostředků Evropského sociálního fondu, a které nabízí mladým lidem a dětem celou řadu zajímavých aktivit,“ řekl radní Petr Krčál.

 

V závěru návštěvy navštívil radní pro sociální oblast Petr Krčál a vedoucí odboru sociálních věcí kraje Vysočina Věra Švarcová ještě centrum odlehčovacích služeb Lada.  Centrum poskytuje moderní sociální služby občanům se zdravotním postižením. V pěkném prostředí zdejšího centra mohou tělesně a mentálně postižení využívat aktivity spojené s rozvojem sociálních a pracovních dovedností. Centrum Lada také organizuje celou řadu kulturních a sportovních akcí, které jsou spojeny s rozvojem dovedností zdravotně a postižených lidí z regionu Pacova.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.7.2010 / 2.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze