Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Bývalé armádní budovy v Heleníně budou sloužit muzeu a středním školám

stavební materiál
Nové prostory získá do tří let Střední uměleckoprůmyslová škola Helenín, Střední škola stavební Jihlava a Muzeum Vysočiny. Kraj pro ně nechá upravit helenínské objekty, které získal v roce 2009 od Ministerstva vnitra ČR. Do nově opravených budov bude přesunuta výuka a depozitáře z pronajímaných nebo nevhodných prostor. Kraj předpokládá, že náklady spojené s rekonstrukcí areálu z části uhradí z otevřeného úvěru od Evropské investiční banky.
 

 
 

"Součástí uvažovaného stavebního záměru bude jak vlastní rekonstrukce budov, tak i nové napojení areálu na inženýrské sítě stejně jako nově provedené zpevněné a zatravněné plochy včetně nového přístupu a oplocení komplexu," uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast majetku. Největší zásah stavbařů čeká v polovině příštího roku hlavní budovu komplexu. Pětipodlažní objet dostane zcela nový vstup. V prvním patře je již zařízena truhlářská dílna se zázemím, administrativní, kancelářské i denní místnosti. Druhé patro bude sloužit praktickým výukám. Do třetího kancelářského podlaží bude přístup odděleným vstupem ze svahu. Čtvrté patro je rezervováno pro zbudování depozitářů Muzea Vysočiny. "Zde bude nutné vyměnit okna a doplnit je protislunečními hliníkovými žaluziemi," doplnil Libor Joukl. Poslední páté patro bude opět sloužit výuce.

 

Stavební úpravy čekají také plynovou kotelnu, jejíž část bude přestavěna na výukové prostory. Přístřešek ve dvorní části se změní v garážová stání a sklady.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2010 / 25.5.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze