Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstavu horolezce Radka Jaroše najdete v sídle kraje ve vyšších patrech

Radek Jaroš
Dvě nejvyšší patra kongresového centra sídla kraje Vysočina v Jihlavě budou až do 2. červa zdobit fotografie horolezce Radka Jaroše. Obrázky z míst, kde je problém, kvůli počasí, nadmořské výšce a nedostatku kyslíku, jen dýchat nebyly autorem pořízené jako umělecké dílo, ale jako dokument. Radek Jaroš bude 2. června hostem Dne otevřených dveří sídla kraje Vysočina, kde bude mít pro návštěvníky dne otevřených dveří připravenou interaktivní přednášku s projekcí a poutavým vyprávěním o cestě na nejvyšší vrcholky světa.
 

 
 

„Jsme velmi rádi, že horolezec Radek Jaroš bude hostem našeho dne otevřených dveří i proto, že hned 5. června odjíždí na svoji letošní největší expedici Koruna Himaláje 2010, s cílem zdolat vrcholky Gasherbrum II. a Gasherbrum I, na který se pokusí vystoupit novou dosud nevylezenou cestou.“ upřesnil Zbyněk Čech z oddělení vnějších vztahů krajského úřadu.

 

Horolezec z Nového Města na Moravě má zásady – na osmitisícovky zpravidla leze v malém týmu, bez umělého kyslíku a bez podpory výškových nosičů. K dnešnímu dni má za sebou desítku osmitisícovek a jeho očima resp. prostřednictvím jeho autorských fotek si je může už nyní veřejnost prohlédnout v sídle kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2010 / 24.5.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze