Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Rakouská Mladá univerzita nabízí prázdninovou univerzitu žákům z Vysočiny

ruce
Po loňském úspěchu s prvním ročníkem společné prázdninové univerzity pro mladé Rakušany a Čechy je tu další nabídka společného studia v jazyce našich sousedů. 19 . – 23. července bude v dolnorakouském Waldviertlu odstartována Mladá univerzita pro další skupinu školáků ve věku 11 až 14 let.
 

 
 

Kampus Raabs, který je vzdálen pouhých 30 kilometrů od českých hranic, letos umožní padesátce zájemců z našeho regionu vyzkoušet si studium univerzitního typu. Na rozvrhu figurují přednášky ze zdravé výživy nebo výroby filmů, dalšími oblastmi studia budou základy marketingu, zdravého životního stylu, mediální hudby nebo národního hospodářství. "Přednášky jsou připravovány speciálně pro mladší studenty, mají v nich probudit zájem a zvědavost o vysokoškolské studium," vysvětlila záměr univerzity koordinátorka projektu Kateřina Holíková.

 

Organizátoři Mladé univerzity v rámci programu nezapomínají ani na mimoškolní oddechové aktivity. „Vzhledem k tomu, že výuka i volnočasové aktivity probíhají vždy ve skupině, mají zájemci o studium Mladé univerzity jedinečnou možnost konverzace v německém jazyce,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková a dodala, že výuku cizích jazyků kraj Vysočina dlouhodobě v různých podobách podporuje. Výhodou Mladé univerzity je skutečnost, že se jí mohou účastnit i začátečníci, neboť většina připraveného programu je doprovázena českým komentářem resp. tlumočením českého pedagogického dozoru.

 

Zájemci o prázdninový pobyt v Mladé univerzitě se mohou přihlásit od 15. května do 30. června. Bližší informace jsou i dispozici na http://www.jungeuni-waldviertel.at nebo na telefonním čísle 564 602 337.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.5.2010 / 13.5.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze