Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Hlasování v VI. ročníku ankety Zlatá jeřabina

Zlatá jeřabina
Šedesátka adeptů na nejlepší kulturní počiny roku 2009 bojuje o hlasy veřejnosti v tradiční anketě Zlatá jeřabina. Seznam nominací v kategoriích Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví je zveřejněn na webových stránkách kraje. Jednotlivé kulturní počiny jsou představeny krátkou anotací a fotografiemi vystihujícími atmosféru kulturních akcí a stav kulturních památek před a po jejich obnově. V anketě je možné hlasovat do 9. dubna 2010 a to buď elektronicky prostřednictvím hlasovacího formuláře uveřejněného na stránkách kraje v sekci kultura a památky nebo písemně pomocí originálního hlasovacího lístku uveřejněného v únorových novinách Kraj Vysočina.
 

 
 

Letošní ročník ankety Zlatá jeřabina byl zahájen počátkem roku sběrem nominací, které probíhaly od 1. do 31. ledna 2010. Každý občan mohl nominovat 3 oblíbené kulturní akce nebo příkladné obnovy kulturních památek, které ho v loňském roce zaujaly. Veřejnost byla informována o možnosti zasílat své návrhy prostřednictvím webu a tiskovin kraje a také upoutávkami ve vysílání Hitrádia Vysočina. Nominovány mohly být mj. zajímavé koncerty, festivaly, postupové přehlídky pořádané v našem kraji, ediční počiny, rozvoje muzejních expozic a další. V oblasti péče o nemovité památky se občané mohli nechat inspirovat přehledem realizovaných akcí obnovy uskutečněných za finanční podpory samospráv obcí a kraje, který je dostupný na internetových stránkách kraje Vysočina. Jedinou podmínkou pro zasílané nominace bylo, aby se daný kulturní počin uskutečnil v roce 2009 na území kraje Vysočina. Na základě došlých návrhů vybrala odborná pracovní skupina pro výběr nominací do ankety Zlatá jeřabina celkem 30 v kategorii Péče o kulturní dědictví a 30 v kategorii Kulturní aktivita, které se nyní uchází o přízeň veřejnosti. Pracovní skupina byla tvořena ze zástupců samosprávy, odborníků pro oblast kultury, památkové péče a pro oblast vnějších vztahů a její úkol spočíval v objektivním posouzení a vyhodnocení nominovaných návrhů.

 

I tento ročník soutěže nabízí přehledné doplnění textových informací včetně fotografií  u jednotlivých akcí zachycujících jejich atmosféru a památek před a po jejich obnově, jimiž se sami organizátoři a vlastníci představují. Novinkou letošního elektronického hlasování je skrytá průběžná úspěšnost jednotlivých projektů. „Chceme zjistit objektivní zájem veřejnosti o jednotlivé aktivity a opravené památky. Každý má možnost prohlédnout všechny počiny a rozhodnout se dle svého uvážení, která akce se mu jeví jako nejlepší. Není přitom ovlivněn jejich průběžným pořadím. Chtěli bychom tím prezentovat anketu jako celek a ne jako souboj počinů na předních místech, které mají reálné šance umístit se na prvních třech příčkách,“ uvedl radní kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu Tomáš Škaryd.

 

Po ukončení ankety odbor kultury a památkové péče ve spolupráci s odborem informatiky vyhodnotí hlasování a zajistí zveřejnění jejích výsledků. Hlasování v anketě se může zúčastnit každý občan ČR. Hlasovat lze jen jedenkrát, a to pouze pro jednu akci v každé kategorii. Vyhlašovatel ankety si vyhrazuje právo ověření platnosti zaslaných hlasů a případného vyřazení prokazatelně neplatných hlasů.

 

Soutěžní počiny v obou kategoriích s nejvyšším počtem hlasů získají Cenu kraje Vysočina za kulturní počin roku 2009 včetně finančního ocenění za první místa 30 000 Kč, za druhá místa 20 000 Kč a za třetí 10 000 Kč. Slavnostní předání cen se uskuteční 20. května 2010 v Horáckém divadle Jihlava za hudebního doprovodu vokální skupiny Voxtet.

 

Bonusem pro tři vylosované z těch, kteří se zúčastní hlasování, je nejen nabídnutí účasti na slavnostním vyhlášení výsledků ankety, ale také získání knih podpořených z grantového programu Edice Vysočiny včetně dárkového poukazu na divadelní představení dle vlastního výběru pro sezónu 2010/2011 v Horáckém divadle Jihlava.

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.3.2010 / 8.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze