Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vánoční dárek pro ÚSP Jinošov a Těchobuz

Regionální ředitel Volksbank Daniel Zatočil dnes na krajském úřadě předal dar ve výši 120 tisíc korun určených na rozvoj sociálních sužeb a zkvalitnění života klientů v krajských sociálních zařízeních. Částku si mezi sebe rozdělí dva ústavy sociální péče z Vysočiny – Ústav sociální péče Jinošov a Ústav sociální péče pro mentálně postižené Těchobuz.
 

 
 

Oba ústavy využijí finanční příspěvek na nákup nábytku. ÚSP Jinošov vybaví vlastní nově vzniklé domácnosti, ve kterých si klienti nanečisto vyzkouší běžný život v připravovaných sociálních „domečcích“. „Naší snahou je prakticky připravit klienty na budoucí život v těchto zařízeních určených pro 6-10 osob. Zaměříme se zejména na klienty, kteří potřebují vysokou míru podpory,“ uvedla ředitelka ÚSP Jinošov Alena Brožková.

 

Ředitelka ÚSP Těchobuz Simona Tomanová zaplatí z darované částky nábytek pro domov se zvláštním režimem. „Jedná se o novou službu v kraji Vysočina, která bude v ústavu sociální péče Těchobuz poskytována od příštího roku. Tato služba bude v našem zařízení určena pro klienty s mentálním postižením a problémovým chováním,“ doplnila ředitelka Tomanová.

 

"Dnešní předání finančních prostředků je součástí dlouhodobé strategie Volksbank v oblasti společenské odpovědnosti. Důležitým cílem naší banky je chovat se slušně a odpovědně vůči prostředí a společnosti, ve které působí, a to i nad rámec svých zákonných povinností. Proto jsem velice rád, že Volksbank podpořila projekty sociálních zařízení v Jinošově a Těchobuzi na Vysočině," dodal na závěr ředitel Daniel Zatočil.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Vánoční dárek pro ÚSP Jinošov a Těchobuz

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2009 / 22.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies