Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Města s památkami UNESCO na Vysočině dotace dostanou

Zámek v Telči
Zastupitelstvo kraje Vysočina dnes na svém jednání schválilo účelovou dotaci ve výši 350 tisíc korun v jednotlivých případech pro města Telč, Třebíč a Žďár nad Sázavou. Dotace je určena na obnovu památek zapsaných na seznamu UNESCO. Částka je domluveným kompromisem mezi aktuálními rozpočtovými možnostmi kraje Vysočina a očekáváním samospráv jmenovaných měst.
 

 
 

"Obdobným způsobem budeme o dotacích na obnovu památek UNESCO na Vysočině jednat s ohledem na vývoj daňových příjmů i v budoucnu. Faktem je, že současný stav podpory považujeme za mimořádný, krátkodobý a jakmile to jen bude možné, znovu s pozitivním opatřením podpory budeme počítat. Nevylučujeme, že při příznivém vývoji daňových příjmů v roce 2010, to může být již v roce příštím," uvedl náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný.

 

Kraj Vysočina přispíval milionem korun třem městům v kraji s památkami zapsanými na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO jako jediný kraj v České republice pravidelně od roku 2003. Města je využívala většinou k opravám komunikací, pořízení městského mobiliáře, propagačních materiálů či informačních systémů. Na prestižním seznamu je historické jádro Telče, bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť v Třebíči a poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře ve Žďáru nad Sázavou.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.12.2009 / 15.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies