Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropské peníze mají na Vysočině pomoci zateplování budov a šetrnějšímu nakládání s odpady

Tento týden proběhlo v sídle kraje Vysočina hodnocení 87 žádostí do Operačního programu Životní prostředí. V XI. kole příjmu žádostí byly akceptovány projekty za kraj Vysočina za více jak 1 888 mil. Kč.
 

 
 

Pracovní skupina pro výběr a zajištění implementace projektů Operačního programu Životní prostředí v letech 2007-2013“ (níže jen „KPS“) doporučila do vlastní soutěže o finanční prostředky všech 87 akcí ze seznamu žádostí. Velikému zájmu se těšily především projekty na úsporu energie a projekty řešící zkvalitnění nakládání s odpady. Předseda KPS Zdeněk Ryšavý vyzdvihl dvě významné akce: „Z pohledu kraje považuji za nejdůležitější doporučení projektu Sanace území ohroženého skládkou nebezpečného odpadu v Pozďátkách v hodnotě 595 mil. Kč, který zajišťuje odstranění největší ekologické zátěže na Vysočině. K řešení aktuálních potřeb odpadového hospodářství a také podpory výroby el. energie z obnovitelných zdrojů výrazně přispěje projekt  Bioplynové stanice Petrůvky na skládce tuhého komunálního odpadu, jehož náklady činí 165 mil. Kč.“

 

Celkovému stavu při schvalování žádostí a aktualitám na obnovu zdevastovaného území v Operačním programu Životní Prostředí se ve svém vystoupení věnoval zástupce Ministerstva životního prostředí Theodor Bernt.

Výsledky hodnocení projektů shrnul radní Zdeněk Ryšavý: „Obrovský zájem o tuto výzvu znamená, že v soutěži uspějí  jenom nejkvalitnější záměry. A já pevně věřím, že právě projekty Kraje Vysočina budou mezi vybranými k finanční podpoře z Operačního programu Životní prostředí“.

  • Marek Brom, odbor životního prostředí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    tel: 564 602 208, e-mail: brom.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2009 / 3.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies