Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj požádá o dotace pro zámek v Třebíči

Muzeum Vysočiny Třebíč
Kraj Vysočina plánuje v následujících letech pro Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvkovou organizaci rozsáhlou obnovu a regeneraci hlavní zámecké budovy i výstavních expozic. Pokud kraj uspěje se svou žádostí, odstartuje dlouhodobý projekt, na jehož konci v roce 2013 dojde k rozšíření expoziční plochy o 40 %, vytvoření nového interiérového vybavení a především – vybudování moderně koncipovaných expozic.
 

 
 

S cílem zkvalitnit a rozvinout infrastrukturu pro rozvoj udržitelného cestovního ruchu v regionu je připravován krajský projekt "Zámek Třebíč - modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic", který bude na přelomu letošního roku podán do výzvy Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. V současné době je projekt ve fázi zadání kompletní realizační projektové dokumentace na obnovu budovy národní kulturní památky třebíčského zámku a v průběhu příštího roku bude pokračovat výběrem zpracovatele realizační projektové dokumentace na expozice a soutěžením dodavatele stavby i expozic. "Harmonogram všech konkrétních prací se v současné době stanovuje a ladí. Vlastní realizační část projektu vyvrcholí stavbou expozic v roce 2013,“ uvedla administrátorka projektu Alena Prokešová.

 

Kraj Vysočina jako předkladatel projektu a zřizovatel Muzea Vysočiny Třebíč plánuje prostorovou a funkční reorganizaci hlavní budovy muzea, zpřístupnění nových míst turistům a veřejnosti, cenných svým umělecko-historickým charakterem, a umožní vytvoření návštěvnických tras, které jedinečným způsobem do moderní prezentace muzea začlení také zámecké expozice a fragmenty kláštera. "U nově koncipovaného expozičního systému muzea se předpokládá rozšíření stálých expozic jak z hlediska rozsahu vystavovaných exponátů, tak zakomponovaných témat, a využití interaktivních prvků zvyšujících atraktivnost expozic včetně aktivního přístupu návštěvníků k prezentovaným informacím," doplnil očekávání kraje radní pro oblast kultury Tomáš Škaryd.

 

Návštěvnicky atraktivní sbírka dýmek a kuřáckých potřeb třebíčského muzea i originální expozice moravských vltavínů budou společně s dalšími sbírkovými předměty před zahájením rekonstrukce zámku přemístěny do nového depozitáře Muzea Třebíč. „Právě finišují dokončovací práce na tomto moderním objektu. Jeho zásadní opravu včetně pořízení vybavení za 42 miliónů korun uhradil ze svého rozpočtu kraj Vysočina,“ uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 1.12.2009 / 1.12.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies