Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajští podnikatelé na Ukrajině

V minulém týdnu uspořádal kraj Vysočina v tomto roce již 2. podnikatelskou misi pro početnou skupinu podnikatelů z Vysočiny tentokrát do Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Mise se konala pod záštitou náměstka hejtmana kraje Vysočina Libora Joukla a radního pro cestovní ruch Tomáše Škaryda.
 

 
 

Cílem podnikatelské mise bylo navázat kontakty se zástupci tamní hospodářské komory, státními institucemi pro podporu podnikání a podnikateli samotnými prostřednictvím bilaterálních jednání. Během dvoudenního pracovního setkání se prezentovali např. zástupci Českého konzulátu ze Lvova, kteří představili mimo jiné podmínky zaměstnání ukrajinských občanu v České republice a na Ukrajině. Za ukrajinskou stranu se prezentovali zástupci Ředitelství evropské integrace, vnějších ekonomických vztahů a turistiky Zakarpatské krajské administrace, Karpatského regionálního střediska inovačního vývoje, dále pak zástupci Státních komunálních podniků Ukrajiny v Zakarpatské oblasti, Čopské celnice, zástupci Daňového úřadu v Zakarpatské oblasti, Krajský úřad průmyslu a vývoje infrastruktury Zakarpatské krajské administrace či zástupce Národní banky Ukrajiny, který mimo jiné prezentoval platební disciplinu v bankách Ukrajiny.  

 

 Konkrétně této podnikatelské mise se účastnilo 21 podnikatelů ze 17 firem. Zastoupen byl především sektor stavebnictví a početná byla také skupina podnikatelů působících v logistice. Naši podnikatelé si z Ukrajiny měli možnost odvést mnoho cenných poznatků a námětů, které nepochybně využijí při své další práci. Velký zájem byl například o obchody se surovým dřevem. 

 

 

Krajští podnikatelé na Ukrajině

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.10.2009 / 29.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies