Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Sečení trávy u krajských silnic

seceni
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny každoročně provádí sečení travních porostů u silnic ve vlastnictví kraje Vysočina. Tyto práce začínají v měsíci květnu a končí až v druhé polovině měsíce října. V tomto období jsou všechny pozemky přilehlé k vozovce sečeny minimálně dvakrát. Při vlastním sečení je zejména kladen důraz na bezpečnost silničního provozu a pořadí důležitosti vozovky (intenzita silničního provozu, třída silnice). Proto jsou nejprve sečeny příkopy na páteřní síti, kde je intenzita provozu - a tím možné nebezpečí dopravních nehod - největší a i zde jsou upřednostňovány úseky, kde by mohlo přerostlou trávou docházet ke snížení rozhledových poměrů.
 

 
 

„Dále následuje sečení průjezdních úseků silnic II. tříd a končíme sečením trávy v příkopech u silnic III. tříd. V první seči je provedeno posečení dvěma až třemi „položeními“. To znamená krajnice a obě strany silničního příkopu. V podzimních měsících je provedeno sečení i ze sklizených pozemků,“ uvedl ředitel krajské správy a údržby silnic Jan Míka.

 

Pro letošní rok je plánovaný rozsah sečení stejný jako v předchozích letech to znamená 48 000 000 m2 strojního sečení s celkovými náklady okolo 33 mil. Kč. Ruční obsekání pevných překážek a posečení nedostupných míst se týká 900 000m2 v nákladech 3 500 000,-Kč. Na některých úsecích je také aplikováno chemické ošetření, a to zhruba na rozloze 200 000m2.

 

  • Jan Míka, ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace
    (zpráva je převzata od Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, www.ksusv.cz)
 

Sečení trávy u krajských silnic

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2009 / 18.6.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze