Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina a město Světlá nad Sázavou řeší dopravu bývalých sklářů za novou prací

Pokud nové krajské zastupitelstvo bude souhlasit, budou bývalí skláři ze Světlé nad Sázavou jezdit do nového zaměstnání v Kutné Hoře až do konce letošního roku za velmi výhodných podmínek. Kraj Vysočina a město Světlá nad Sázavou nyní zpracovávají materiály, které umožní z jejich rozpočtů uvolnit finanční prostředky na společné financování dočasné autobusové dopravy. "Návrh kraje Vysočina na spolufinancování dopravy našich občanů předložím městkému zastupitelstvu na nejbližším zasedání. Nemohu nyní vyloučit, že svolám naše zastupitele v mimořádném termínu," řekla po dnešním společném jednání starostka Světlé nad Sázavou Lenka Arnotová. Dopravu - autobus pro bývalé skláře do konce roku zařídí nový zaměstnavatel ČKD Kutná Hora.
 

 
 

Toto řešení, které je dočasné, bude platit pouze do konce letošního roku a dává prostor pro vyhodnocení zájmu světelských občanů o zaměstnání v Kutné Hoře. Dále poskytuje nutný čas pro zřízení nové autobusové linky Světlá nad Sázavou - Kutná Hora a zpět, která do současné doby není zavedena. "Neexistence přímého autobusového spojení ze Světlé nad Sázavou do Kutné Hory byla jedním z hlavních důvodů, proč jsme se k tomuto dočasnému řešení rozhodli," uvedl hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil.

 

Podle předběžných odhadů představuje autobusové spojení Světlá nad Sázavou - Kutná Hora a zpět do konce roku náklady ve výši 150 tisíc korun. ČKD Kutná Hora v současné době zaměstnává již zhruba dvě desítky světelských sklářů, další třicítku je připravena přijmout v příštích dnech.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.11.2008 / 7.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze