Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Hejtman Miloš Vystrčil zahájil nový školní rok v Habrech a v Kamenici nad Lipou

Hejtman Miloš Vystrčil pozdravil dnes na radnici v Habrech na Havlíčkobrodsku dvě desítky dětí, které poprvé usednou do školních lavic. Malým školákům přivezl hejtman knížky a puzzle s motivem Habrů, další dárky si pro prvňáčky připravilo Hitrádio Vysočina. Další dnešní zastávkou Miloše Vystrčila byla škola v Kamenici nad Lipou, kde byla nedávno dokončena půdní vestavba s novými učebnami.
 

 
 

Prvňáci i se svými rodiči zahájili nový školní rok v Habrech tradičně na radnici. Hejtman Miloš Vystrčil jim popřál úspěšné vykročení do školního roku a také si je trochu vyzkoušel, co si myslí, že se ve škole naučí. Poté se školáci i s třídní učitelkou Jaroslavou Bulánkovou odebrali do školy prohlédnout si svoji třídu.

Základní a mateřskou školu v Habrech navštěvují nejen místní žáci, ale i žáci z 13 okolních obcí. Ve škole se učí v prvním i druhém stupni vzdělávání asi 200 žáků. Zajímavostí místní školy je to, že se jí daří integrovat několik žáků se sluchovým postižením.

 

Další zastávkou Hejtmana Miloše Vystrčila byla základní škola v Kamenici nad Lipou. Ve škole, kde se učí asi 450 dětí, byla vybudována nová půdní vestavba. Ta poskytne  prostory pro výuku i tři místnosti pro školní družinu. Vedle základní školy má v budoucnosti vyrůst nové víceúčelové sportoviště za 7,4 milionů korun, které bude financováno z evropských prostředků. Rozsáhlou rekonstrukcí prochází také místní školní jídelna s kuchyní.

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.9.2008 / 1.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze