Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Mobilní verze webu

Aktuálně

 

Základní informace o Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 Milán

Expo

Motto: Potraviny pro planetu, energie pro život

Termín: květen – říjen 2015

Expozice Kraje Vysočina: 16. – 30. září 2015

Motto expozice Kraje Vysočina: Fiat lux/Budiž světlo.

Rozpočet Kraje Vysočina na přípravu expozice a její realizaci: max. 3 milióny korun 

Dne 24. 6. 2014 rozhodlo Zastupitelstvo Kraje Vysočina o účasti Kraje Vysočina na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně. Koordinací příprav byl pověřen radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. Jde o první samostatnou prezentaci Kraje Vysočina na světové výstavě a vzhledem ke vzdáleným místům konání dalších výstav zřejmě na dlouho poslední.

Přestože za sebou Kraje Vysočina jako subjekt nemá dlouhou tradici, existuje zde rozvinutá síť moderních služeb a kvalitní infrastruktury. Hospodářství se opírá o průmyslovou výrobu v odvětvích jako strojírenství, automobilový průmysl či elektrotechnika, ve kterých působí řada podniků s dlouholetou tradicí nebo nových, postavených na zelené louce. Rozvinutý potravinářský průmysl pak navazuje na intenzivní zemědělství a především na živočišnou výrobu v kraji.

Kraj Vysočina se bude prezentovat interaktivní, hravou a dynamickou expozicí, jejímiž základními prvky jsou světlo a sklo. Světlo jako prostředek prezentace, energie a fantazie bude spojením mezi věděním a poznáním. Nechybí ukázka moderního designového osvětlení. S osvětlením souvisí také pro Vysočinu tradiční sklářské řemeslo, které je v expozici dále zastoupeno sbírkou designového skla.

Expozice Kraje Vysočina je postavena na maximu předaných informací prostřednictvím moderních technologií – QR kódů. Prostřednictvím chytrých telefonů budou moci návštěvníci procházet expozicí a Krajem Vysočina i následně po návštěvě.

Kraj Vysočina zatím jako jediný z regionů České republiky uvažuje o tom, že svou milánskou expozici přemístí po ukončení EXPA zpět do České republiky a na příhodně vybraném místě ji opět smontuje. Umožní tak veřejnosti, která se do Milána nechystá, navštívit regionální prezentaci kraje i na domácí půdě.

Řekli o EXPO

„Prezentace na EXPO 2015 je obrovskou příležitostí představit Kraj Vysočina miliónům lidí z celého světa. Prostřednictvím světla a jeho energie necháme návštěvníky nahlédnout do života regionu, který je zásobárnou vody, energie a základních potravin pro velkou část České republiky. Díky moderním technologiím nabídneme návštěvníkům jedinečný zážitek.“

MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina

„Expozice Kraje Vysočina se rodí pod rukama lidí, kteří jsou vašimi sousedy, lidí, kteří považují Vysočinu za svou srdeční záležitost a chtějí ji ukázat v tom nejlepším SVĚTLE. Prezentace Kraje Vysočina není záležitostí jednoho člověka, ale početného týmu zapálených lidí, kteří se nebojí tradiční regionální hodnoty odprezentovat moderně a originálně.“

Ing. Martin Hyský, radní Kraje Vysočina

 

Vybíráme

 

všechny vybrané dokumenty

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies