Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Rodinný a sociální portál

Mobilní verze webu

Dobrovolnictví

 
 
 

Vážení návštěvníci rodinného a sociálního portálu Kraje Vysočina, alt     

jsem rád, že jste našli cestu na naši stránku poskytující informace o dobrovolnické činnosti v sociálních službách. Naším cílem je nabídnout informace o tom, kde se můžete obrátit na dobrovolnické centrum nebo přímo na místního poskytovatele sociální služby.

Jedním z dlouhodobých cílů rodinné a seniorské politiky Kraje Vysočina je podpora dobrovolnictví. V našem kraji má dobrovolnictví pevné kořeny, pomoci nemocným, zdravotně postiženým či opuštěným dětem a seniorům však není nikdy dost. Rádi bychom tuto činnost představili široké veřejnosti a motivovali tak lidi k tomu, aby se dobrovolnictví stalo přirozenou součástí jejich životů.

Spousta lidí žije v domnění, že dobrovolnictví představuje náročné ošetřovatelské služby. Ty jsou však v domácnostech a  zařízeních provozujících zdravotnické a sociální služby zajišťovány odborným zdravotnickým personálem a pracovníky v sociálních službách. Dobrovolník dochází za klientem domů či do zařízení, jde však o to, aby mu zpříjemnil strávený čas, podělil se s ním o své zkušenosti a dovednosti, které má. Může jít o popovídání, doprovod na vycházku, hraní stolních her, předčítání, rukodělné činnosti či jiné aktivity, které nemocným a opuštěným lidem přinášejí nové podněty a radost ze života. Značnou měrou tak mohou pozitivně ovlivnit jejich zdravotní stav či průběh léčby. Způsob, jak budete jako dobrovolníci pomáhat, je na Vás. Nepotřebujete žádné speciální dovednosti, pouze čas a chuť pomoci těm, kteří pomoc potřebují.

Mgr. Pavel Franěk

náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací

Dobrovolníci rozvíjí Vysočinu

 

Odkazy


 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rodinný a sociální portál > Dobrovolnictví

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace jsou aktuální

Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál > Dobrovolnictví

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze