Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Otevření Family Pointu v Havlíčkově Brodě - archiv dokumentů

 
 
 

Kraj Vysočina zřídil první Family Point

Dne 20. 5. 2013 byl v Havlíčkově Brodě slavnostně otevřen první krajský Family Point. Pod tímto názvem se skrývá místo přátelské a otevřené rodině, které nabízí odpočinek,  ale i  informace a podněty pro aktivní život rodin. Jedná se o nízkoprahové zařízení, to znamená, že jej mohou využívat rodiny bez nutnosti registrace.

Kraj Vysočina tak navázal na zkušenosti Jihomoravského kraje, kde zejména v Brně již funguje hustá síť Family Pointů provozovaných Centrem pro rodinu a sociální péči. Tato organizace se stala partnerem krajského projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině, v jehož rámci byl Family Point v Havlíčkově Brodě zřízen. Daný projekt předpokládá zřízení dalších míst v Jihlavě a v Třebíči. Zde již podobné zařízení funguje přibližněš dva roky, a to v budově Městského úřadu Třebíč. Bylo zřízeno jako zázemí pro rodiče při péči o děti. Projekt by měl pomoci rozšířit jeho stávající funkce o zajišťování poradenství a nabídek činnosti zejména rodinám s dětmi.

Bližší informace o Family Pointu na ul. Horní č. 197, Havlíčkův Brod, naleznou zájemci na webu  www.vysocina.familypoint.cz, nebo na  telefonním čísle 734 694 487, případně mohou napsat na adresu havl.brod@familypoint.cz. Prostory jsou otevřeny pro potřebu rodin v pracovních dnech od 9 do 15 hodin.

Zmíněný projekt je realizován Krajem Vysočina v partnerství s Informačním a poradenským centrem Vysočina o. p. s., Centrem pro rodinnou a sociální péči Brno a společností 6. SENSE, s. r. o.

Malá fotogalerie ze zahájení.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > SMAZANÉ > Rodinný portál Kraje Vysočina > Z dění kolem nás > Otevření Family Pointu v Havlíčkově Brodě

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze