Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stamicovy slavnosti

hudební festival / Havlíčkův Brod
 

 
 

název

Stamicovy slavnosti - hudební festival / Havlíčkův Brod

organizátor

autor

občanské sdružení JAN VÁCLAV STAMIC

http://www.stamic.cz/

 

Festival Stamicovy slavnosti

je kulturní událostí, která se od r. 2002 pravidelně koná v jarních měsících v Havlíčkově Brodě.
Jeho cílem není jenom připomenutí významu osobnosti a díla J.V. Stamice a jeho zásadního vlivu pří vývoji evropské hudby raného klasicismu, ale i obohacení a zpestření kulturní nabídky regionu a města samotného.

Festival je koncipován jako cyklus převážně koncertů, je však otevřen i pro další umělecké aktivity a události, jako výstavy , besedy, aj.

Na festivalu se již vystřídala celá řada renomovaných domácích i zahraničních umělců, je pamatováno jak na umělce začínající , kteří jsou příslibem do budoucna, tak na ty již dříve narozené, či pocházející z místa samotného, na studenty a žáky ZUŠ, na brodský Smíšený pěvecký sbor Jasoň.

 

Stamicovy slavnosti jsou podporovány městem Havlíčkův Brod a Krajem Vysočina.

 Projekt festivalu Stamicovy slavnosti je nesen základní myšlenkou na uspořádání cyklu vysoké umělecké úrovně, který by připomínal Stamicovo jméno, jak s  poukazem na naši hudební minulost, tak z pohledu dnešního hudebního dění. Festival chce současně dávat prostor i místním kulturním aktivitám, které pomáhají spoluvytvářet celkové společenské a kulturní klima města a  regionu. 

Dramaturgie festivalu není úzce limitována, všímá si kromě uvádění děl rodiny Stamiců i ostatních důležitých a aktuálních témat, ať již to jsou skladatelská jubilea, zajímavé hudební souvislostí, brodští rodáci či nové nastupující naděje, aj.

Festival probíhá od března do června 2007.  Vrcholem letošních slavností bude koncert Kurfiřtského komorního orchestru z Mannheimu. Dále vystoupí např. smyčcové kvarteto z USA, japonský houslista. Festival zahájí Stamicovo kvarteto.

Místa konání festivalu v r. 2007: Stará radnice,  Klášterní kostel sv. Rodiny, kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Vojtěcha, KD Ostrov.

Kontakt : Mgr. Alena Konrádová, Husova 2147, 580 01 Havlíčkův Brod

e-mail : konradovaa@seznam.cz, tel. : 732 304 778

 

 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 27.2.2007 / 27.2.2007
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze