Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Školský portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Síť mládežnických organizací pro rozvoj mezinárodních aktivit na Vysočině

Do sítě mohou vstoupit všechny organizace pracující s dětmi a mládeží, které mají zájem vstoupit do mezinárodní spolupráce nebo v ní dále působit: získávat zkušenosti na zahraničních seminářích, spolupracovat s ostatními při oslovování zahraničních partnerů., vyměňovat si své zkušenosti…
 

 
 

Síť mládežnických organizací pro rozvoj mezinárodních aktivit na Vysočině

 

Občanské sdružení HODINA H je regionální zástupce Programu EU pro neformální výchovu   a vzdělávání Mládež – regionální partner České národní agentury Mládež, evropské informační sítě Eurodesk, vysílající, hostitelská a koordinující organizace pro mezinárodní aktivity.

Síť mládežnických organizací mezinárodních aktivit vzniká jako neformální seskupení NNO pracujících s dětmi a mládeží. Tato síť je otevřena všem, kteří chtějí začít pracovat také na mezinárodní úrovni nebo svou činnost se zahraničními partnery rozvíjet.

 

O.s. HODINA H iniciovala vznik tohoto partnerství z několika důvodů:

1) získávání kontaktů na zahraniční partnery

2) předávání zkušeností ze seminářů, školících kurzů, apod. pro zkvalitnění práce s mládeží a její posun na mezinárodní úroveň

3) vzájemnou spolupráci při mezinárodních projektech 

4) většímu zapojení mladých lidí z Vysočiny do mezinárodní spolupráce, jejich vysílání do zahraničí a podporu jejich místních iniciativ v evropské dimenzi

 

Během roku je pořádána celé řada vzdělávacích, ale také neformálních aktivit v ČR i v zahraničí. Tyto akce jsou různě tématicky i metodicky zaměřeny. Lidé z neziskových organizací, jak sami znáte z vlastní zkušenosti, nemají dostatek zdrojů, času, finančních prostředků ani dobrovolníků proto, aby si brali dovolenou, cestovali po Evropě, učili se nové metody práce, získávali čerstvé informace a kontakty na potenciální důvěryhodné partnery v zahraničí pro budoucí spolupráci. 

Cíle založení této neformální sítě je: být připraven – na správném místě, ve správný čas a s dostatečnými informace pro práci také na mezinárodní úrovni, aby to nebylo přítěží, ale přínosem pro Vás, Vaše členy a klienty. Tato síť by měla zaručit důvěryhodné kontakty na zahraniční partnery, spolupráci při přípravě a realizaci mezinárodních výměn mládež, seminářů, apod.

 

V případě Vašeho zájmu, prosím, vyplňte formulář, který je v příloze.

Je možné zaslat „oskenovaný“ originál e-mailem. Po obdržení Vaší odpovědi Vás budeme obratem informovat o prvním společném setkání.

 

Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

 

V Pelhřimově dne 12. 4. 2004

 

Mgr. Daniela Havlíčková

statutární zástupce o.s. HODINA H

 

o. s. Hodina H

Třída Legií 1115

393 01  Pelhřimov

+420 602 864 837

+420 776 174 875

www.hodinah.cz

hodinah@hodinah.cz

 

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: PaedDr. Vladimír Zelený
Vytvořeno / změněno: 15.4.2005 / 12.2.2008
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Školský portál > Mládež a sport > Mezinárodní spolupráce > Dokumenty

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze