Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jana Fialová - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Odsouzené ženy úspěšně ukončily rekvalifikační kadeřnický kurz

Odsouzené ženy úspěšně ukončily rekvalifikační kadeřnický kurz
Na začátku tohoto týdne obdrželo pět žen z věznice ve Světlé nad Sázavou osvědčení o získání profesní kvalifikace v oboru Kadeřník. Závěrečné zkoušky, které proběhly v prostorách kadeřnického studia OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, ukončily rekvalifikační kurz zahrnující 250 hodin praktického výcviku. Budoucí kadeřnice musely pod bedlivým dohledem svých učitelek odborného výcviku předvést dámský i pánský střih, vytvořit společenský účes nebo nabarvit vlasy. Rekvalifikace by měla zvýšit šance odsouzených žen na lepší uplatnění na trhu práce po jejich propuštění z výkonu trestu.
 

 
 

„Kadeřnický kurz je dalším pokračováním spolupráce se světelskou ženskou věznicí a úřadem práce v Havlíčkově Brodě. Už v minulosti mohlo několik odsouzených žen absolvovat  rekvalifikaci také v oboru kuchař-číšník,“ připomněla radní kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která přišla budoucí kadeřnice podpořit k závěrečným zkouškám společně s ředitelkou světelské věznice Monikou Myšičkovou, ředitelem školy Liborem Fasorou, jeho zástupcem pro praktické vyučování Miroslavem Šoukalem i zástupci havlíčkobrodské pobočky úřadu práce.

 

Několikaměsíční praktickou výuku zajistilo pět odborných učitelek z jihlavské odborné školy, a to jak přímo v prostorách věznice, tak i ve školním kadeřnickém studiu na Karolíny Světlé. Náklady na výuku hradil Úřad práce ČR, Kraj Vysočina zakoupil účastnicím kurzu kufříky s profesionálním kadeřnickým vybavením za více než 60 tisíc korun.


kadeřnice

kadeřnice

kadeřnice

kadeřnice

kadeřnice

  • s využitím tiskové zprávy Věznice Světlá nad Sázavou
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2020 / 17.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jana Fialová - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze