Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Odsouzené ženy úspěšně ukončily rekvalifikační kadeřnický kurz

Odsouzené ženy úspěšně ukončily rekvalifikační kadeřnický kurz
Na začátku tohoto týdne obdrželo pět žen z věznice ve Světlé nad Sázavou osvědčení o získání profesní kvalifikace v oboru Kadeřník. Závěrečné zkoušky, které proběhly v prostorách kadeřnického studia OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, ukončily rekvalifikační kurz zahrnující 250 hodin praktického výcviku. Budoucí kadeřnice musely pod bedlivým dohledem svých učitelek odborného výcviku předvést dámský i pánský střih, vytvořit společenský účes nebo nabarvit vlasy. Rekvalifikace by měla zvýšit šance odsouzených žen na lepší uplatnění na trhu práce po jejich propuštění z výkonu trestu.
 

 
 

„Kadeřnický kurz je dalším pokračováním spolupráce se světelskou ženskou věznicí a úřadem práce v Havlíčkově Brodě. Už v minulosti mohlo několik odsouzených žen absolvovat  rekvalifikaci také v oboru kuchař-číšník,“ připomněla radní kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která přišla budoucí kadeřnice podpořit k závěrečným zkouškám společně s ředitelkou světelské věznice Monikou Myšičkovou, ředitelem školy Liborem Fasorou, jeho zástupcem pro praktické vyučování Miroslavem Šoukalem i zástupci havlíčkobrodské pobočky úřadu práce.

 

Několikaměsíční praktickou výuku zajistilo pět odborných učitelek z jihlavské odborné školy, a to jak přímo v prostorách věznice, tak i ve školním kadeřnickém studiu na Karolíny Světlé. Náklady na výuku hradil Úřad práce ČR, Kraj Vysočina zakoupil účastnicím kurzu kufříky s profesionálním kadeřnickým vybavením za více než 60 tisíc korun.


kadeřnice

kadeřnice

kadeřnice

kadeřnice

kadeřnice

  • s využitím tiskové zprávy Věznice Světlá nad Sázavou
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2020 / 17.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze