Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Ledči nad Sázavou je k vidění putovní výstava fotografií Mýma očima

V Ledči nad Sázavou je k vidění putovní výstava fotografií Mýma očima
V Ledči nad Sázavou v kavárně Kovárna se v úterý odpoledne konala vernisáž Putovní výstavy fotografií Mýma očima, na jejímž vzniku se výraznou měrou podíleli lidé s mentálním a kombinovaným postižením, kteří žijí v Domově Háj nedaleko Ledče nad Sázavou. Ti měli možnost říci si, kde, a co by rádi nafotili, a jaké mají představy o možnostech, které jim život v nových domech přinese. Také se učili základy fotografování. Dva z nich již v současné době fotografují, a na výstavě bylo možné vidět i jejich záběry. Klienti, kteří se nezajímají o fotografování, ale baví je práce v dřevodílně, pracovali na výrobě stojanů na fotografie.
 

 
 

Domov Háj prochází v současné době procesem transformace. Putovní výstava fotografií se bude konat ve většině lokalit, ve kterých budou jeho klienti v budoucnu žít – tzn. ve Světlé nad Sázavou, Havlíčkově Brodě, Golčově Jeníkově a končit bude příští rok v Jihlavě, kde sídlí zřizovatel Domova Háj.


Výstava je součástí projektu Na cestě, který Domov Háj realizuje od 1. 9. 2019. Cílem výstavy je osvěta v oblasti procesu transformace, bourání bariér a stereotypů, odstraňování předsudků, a lepší přijetí klientů domova v lokalitách, ve kterých budou žít.


Navíc pořadatelům přálo počasí, a užili jsme si s hosty vernisáže krásně odpoledne na zahrádce kavárny. Zájemci mají možnost prohlédnout si výstavu až do 30. 9. 2020.


Další vernisáž Putovní výstavy fotografií Mýma očima se bude konat 24. 11. 2020 v Městské restauraci ve Světlé nad Sázavou. Již dnes vás spoluautoři výstavy srdečně zvou.


háj

háj

háj

háj

  • zpráva Domova Háj, p. o.
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.9.2020 / 17.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze