Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Hyliš - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Práce Zastupitelstva Kraje Vysočina 2016-2020 v několika číslech

Pětačtyřicetičlenné Zastupitelstvo Kraje Vysočina řídí chod kraje od 1. listopadu 2016. Celkem se během svého funkčního období, které trvá čtyři roky, sešlo k jednání devětadvacetkrát. Pokaždé zasedlo v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, kde je pro jednání nejvyššího orgánu kraje k dispozici zastupitelský sál, pouze jednou muselo být z důvodů složité epidemiologické situace jednání přesunuto „mimo základnu“. 12. května 2020 bylo všech 94 navržených bodů programu projednáno v multifukčním sále krajské Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Třešť. Kompletně všechna jednání krajského zastupitelstva byla přenášena on-line a veřejnost se k nim může kdykoli vrátit přes archiv záznamů umístěný na www.kr-vysocina.cz.
 

 
 

Krajské zastupitelstvo složené z reprezentantů sedmi politických stran a hnutí přijalo během posledních čtyř let 2 396 usnesení. Nejvíce práce bylo v roce 2018, kdy zastupitelé rozhodovali o 616 usneseních. V průměru trvala jednání zhruba čtyři hodiny. Výjimkou bylo svolání zastupitelstva v mimořádném termínu v říjnu 2018, kdy schválený program obsahoval pouze dva materiály. Zásadní bylo schválit parametry výběrového řízení na zájemce o koupi bývalého sanatoria Buchtův kopec. Prodej se i díky tomuto jednání podařilo během volebního období dotáhnout do zdárného konce a nemovitost má dnes nového majitele. V rámci stejného jednání byla projednána i rezignace člena zastupitelstva v rámci klubu SPD SPO. Zastupitele Hynka Blaška vystřídal Michal Suchý. Personálních změn bylo během čtyř let pomálu. Zvoleného Petra Krčála vystřídal v roce 2016 za ČSSD Rudolf Chloupek, v roce 2018 na pozici zastupitele i náměstka hejtmana za ANO 2011 nastoupil místo Josefa Pavlíka Martin Kukla a v září 2019 došlo ke změně v řadách ODS, kdy Radovana Necida vystřídal Zdeněk Geist. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu zasedalo osm žen, za ANO 2011 tři, za ČSSD také tři, po jedné kolegyni měla ODS a KSČM.


Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, který byl mimochodem přítomen každému z jednání krajského zastupitelstva v tomto volebním období, je třeba vyzdvihnout ukázkovou docházku všech zastupitelů a zastupitelek. „Celé volební období se účast zastupitelů pohybovala mezi 40–45. Pouze ve třech případech jsme se počtem přítomných dostali pod čtyřicítku. I tak musím konstatovat, že počet 38 přítomných zastupitelek a zastupitelů je na pochvalu. Svědčí to o zodpovědnosti a ochotě pracovat na společných věcech, ale i o zájmu o krajské záležitosti,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


text

ZK 2016-2020

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2020 / 8.9.2020

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Hyliš - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze