Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Situace na Vysočině se stabilizovala, nařízení krajské hygieny zůstávají nadále v platnosti

I na začátku tohoto týdne doplnilo pravidelné jednání pracovní skupiny COVID 19 jednání Bezpečností rady Kraje Vysočina. Podle aktuálních informací ředitele Krajské hygienické stanice v Jihlavě Jana Říhy se situace na Vysočině stabilizovala a ve statistikách nyní figuruje 158 dosud nevyléčených. I přesto, že testování v závěru týdne nepřineslo další covid pozitivní výsledky, zůstávají nedávno vydaná mimořádná opatření hygieniků z preventivních důvodů nadále v platnosti.
 

 
 

Pro veřejnost platí stále zákaz návštěv v nemocnici Jihlava, Nemocnici Havlíčkův Brod a Nemocnici Pelhřimov. „Zbývající dvě krajské nemocnice v Třebíči a Novém Městě na Moravě zatím návštěvy hospitalizovaných pacientů umožnují, je však důležité dodržovat vyhrazený čas i určitá omezení a nezbytné postupy, které jsou se vstupem do zdravotnického zařízení spojeny. Všechna opatření mají ochránit pacienty i personál nemocnice a minimalizovat riziko zavlečení infekce,“ apeluje na veřejnost hejtman Jiří Běhounek. V podobném omezeném režimu umožňují návštěvu klientů také poskytovatelé krajských pobytových sociálních služeb. Někde vyloučili možnost návštěv úplně, jinde je výrazně omezili. Aktuální informace je nutné ověřit předem na webových stránkách jednotlivých zařízení, e-mailem nebo telefonicky.

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy avizovalo vydání metodického pokynu pro školy k novému školnímu roku po 17. srpnu 2020. Připravenost jednotlivých škol na začátek školního roku tak bude na programu jednoho z příštích jednání Bezpečností rady Kraje Vysočina.  • tisk@kr-vysocina.cz  
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.8.2020 / 3.8.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze