Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské galerie se pozvolna otevírají veřejnosti

Usnesením vlády České republiky ze dne 23. 4. 2020, o uvolňování některých podnikatelských a dalších činností, je od pondělí 11. 5. 2020 možné obnovit provoz muzeí a galerií. Předpokladem je zajištění a dodržování přísných hygienických podmínek dle platných vládních nařízení s cílem zajistit bezpečné prostředí pro návštěvníky, zaměstnance a sbírky; jejíž podmínky ochrany vyplývají ze zákona č. 122/2000 Sb. o ochraně sbírek muzejní povahy.
 

 
 

Výstavní expozice Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě se pro veřejnost opět otevřely od pondělí 11. května. Nadále pak platí tradiční otevírací doba úterý - neděle, 10 - 18 hodin. Na oblíbené doprovodné programy si dětští i dospělí návštěvníci budou muset ještě počkat, veškeré doprovodné programy jsou až do odvolání pozastaveny. Potěšeni budou naopak ti, kteří se obávali, že nestihnou zhlédnout některou z avizovaných výstav - termíny jsou prodlouženy!

Adriena Šimotová, Jiří John – Dvojí obrazotvornost / Návrat v návratu (do 16. srpna 2020); Marie Štefáčková – 7,5 hodiny ticha (do 16. srpna 2020); Sochy mluví (do konce června 2020).

 

První návštěvníky již přivítala i druhá z krajských galerií Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, v úterý 12. května. Kromě dlouhodobých expozic Jana Štursy, Vincence Makovského, expozice Od portrétu k monumentu a obrazové expozice, zůstává návštěvníkům přístupná výstava Výtvarná Vysočina, a to až do 7. června. V arkádové chodbě je nově nainstalována výstava pražských akvarelů Leonarda Rottera ze sbírek Horácké galerie a stálá obrazová expozice je dočasně rozšířena o výstavní sál věnovaný tvorbě sochaře Arnošta Košíka.

Výstavy Ikony – obrazy neviditelného světa a Zmařené osudy si mohou zájemci i nadále prohlédnout on-line.

Na facebookovém profilu galerie se nabízí poslech záznamů z koncertů mladých talentů. Prvním je varhanní koncert Ondřeje Horňase.

 

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě své znovuotevření připravuje na 22. května výstavou Renáta Fučíková Svět v ilustracích. Výstavu doplní besedy s autorkou a ukázkou její tvorby, a to ve dnech 16. 6. a 24. 6., vždy od 17 hodin, Počet účastníků bude omezen a možný pouze na základě předběžné objednávky, telefonicky nebo e-mailem. Plánována je dernisáž výstavy 12. 7. ve 14 hodin. 
On-line zůstávají výstavy: Pavel Matuška; Babička Boženy Němcové; Jiří John; Krása nesmírná; Josef Čapek – Soubor knižních obálek z let 1919 – 1927.

Od 19. 5. začíná fungovat výtvarný kroužek pro děti mladšího školního věku a 4. 6. se rozběhnou pravidelné výtvarné dílny pro dospělé, opět v komorním složení a na základě předběžné objednávky.

 

Podrobnější informace jsou k dispozici na webových stránkách jednotlivých galerií. 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2020 / 15.5.2020
Informace jsou aktuální

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze