Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Osmnáct klientů z Břevnice si zvyklo na muže ve „skafandrech“, s péčí o seniory pomáhá i tým dobrovolníků

O osmnáct klientů Domova se zvláštním režimem Břevnice se v současné době stará tým 16 dobrovolníků, zdravotních sester, profesionálních hasičů, mediků i kmenových zaměstnanců. Kraj Vysočina na základě požadavků vedení domova dodává na místo nutný ochranný materiál. Po žádosti směřované na ministerstvo zdravotnictví se podařilo získat mimořádnou dodávku 100 kusů respirátorů FFP3, kterými bohužel Kraj Vysočina už vůbec nedisponoval.
 

 
 

„Kraj a tým náměstka pro oblast sociálních věcí Pavla Fraňka je připraven na požadavky domova flexibilně reagovat. Pokud jde o asistenci profesionálních hasičů, je jejich přítomnost prozatím domluvena do 14. dubna, nebo dle potřeby, která bude definována poté, co krajská hygiena zopakuje po odeznění příznaků u klientů odběry,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek

 

Podle informací ředitelky domova Hany Hlaváčkové dnes do týmu nastoupily dvě nové zdravotní sestry. Spolupráce pokračuje s týmem rotujícího tříčlenného týmu profesionálních hasičů, tří mediků, jednoho záchranáře, pečovatelek a dalších dobrovolníků. „Klienti si už zvykli na přítomnost hasičů ve speciálních oblecích. Jejich pomoc v zařízení je pro nás velkým odlehčením, pracují v maximálním nasazení, stejně jako všichni ostatní v domově. V tuto chvíli je všech 18 klientů v uspokojivém zdravotním stavu, který si nevyžaduje hospitalizaci. I přesto platí dohoda s Nemocnicí Havlíčkův Brod, že v případě zhoršení zdravotního stavu jsou na jejich infekčním oddělení schopni okamžitě naše klienty přijmout a poskytnout jim nezbytnou péči,“ informovala ředitelka Hana Hlaváčková.

 

Přísná karanténa platí v Domově se zvláštním režimem Břevnice od 1. 4. 2020, Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě o ní rozhodla na dobu minimálně 14 dnů nebo do odvolání. Další opatření v Domově Břevnice budou přijímána právě na základě dalších doporučení  krajské hygienické stanice.


  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.4.2020 / 6.4.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze