Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Family Point a Senior Point Pelhřimov nezahálí ani během nouzového stavu

Ani v těchto těžkých dnech se nezastavila práce v pelhřimovském Family Pointu a Senior Pointu. „Family a Senior Pointy jsou v běžném provozu místy přátelskými rodinám s malými dětmi a seniorům. V tuto chvíli neprovozují svoji klasickou činnost, ale pro potřebné tu jsou stále,“ přiblížil současné fungování náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Senior Point zde provozuje organizace Hodina H. V sídle Senior Pointu, v Hrnčířské ulici 111, vznikla tzv. ROUŠKO-vrata, což je bezkontaktní sběrné a odběrné centrum roušek. V provozu je denně od 7:00 do 18:00. Roušky šijí dobrovolníci, kteří také seniorům roušky rozvážejí nebo roznášejí. Dobrovolníci i pracovníci Hodiny H a Senior Pointu Pelhřimov jsou seniorům k dispozici také na telefonu 723 902 099 a na požádání přivezou i nákup. Případní dobrovolníci jsou stále vítáni a mohou se spojit s koordinátorkou Senior Pointu Evou Havlíčkovou na uvedeném telefonním čísle. 


Family Point Pelhřimov, provozovaný Rodinným centrem Krteček, zahájil šití roušek s týmem dobrovolnic v polovině března. Roušky směřovaly zdarma především do Domova pro seniory Pelhřimov, dále do Domova důchodců Proseč-Obořiště, Dětského domova Senožaty, Farní Charity Kamenice nad Lipou, pro Policii ČR Pelhřimov, do místních prodejen a ve spolupráci se Senior Pointem také přímo seniorům. Family Point zajistil ve spolupráci s Domovem pro seniory Pelhřimov v altánku v Městských sadech bezkontaktní sběrné a odběrné místo látek a dalšího materiálu pro šití roušek a také přímo ušitých roušek. Do stříhání a šití roušek se zapojily celé rodiny a šilo se doslova ve dne v noci. I pracovnice Family Pointu Pelhřimov jsou k dispozici na telefonu 777 215 338, dobrovolnickou činnost na této lince koordinuje Zuzana Havlová.   • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.4.2020 / 6.4.2020

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze